India vs Sri Lanka, 2nd T20I: ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ କଲେ କିଏ ହେବ ବେଞ୍ଚ ?

ଗୁରୁବାର ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ସିରିଜକୁ 1-0ରେ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇ ଭାରତ ଏହି ସିରିଜକୁ ଜିତିବାକୁ ଏବଂ ଜିତିବାକୁ ଚାହିଁବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କୋ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଦୁଇ ରନ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପରି ସିନିୟରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଆୟୋଜକମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ଭାରତ ସମସ୍ତ ସଠିକ ବାକ୍ସକୁ ଟିକ୍ କରିଥିବାରୁ ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଶିବମ୍ ମାଭି 4-ଫେର୍ ଦାବି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯୁବକ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଉଭୟ ପୁନର୍ବାର ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶର ଅଂଶ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଉଭୟ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ୱିକେଟ୍ ବିହୀନ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଚାହଲଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଆକ୍ସାର ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲିଂ ସହିତ ନୋ-ୱିକେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯଦି ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି ଯିଏ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ଦେଖାଯାଉ ନଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତି ଓଭରରେ 10 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଥିଲେ। ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂରେ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଓପନର୍ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ସହ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ। ଏହି ସିରିଜ ପାଇଁ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି ଯେ ଆମେ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ଏକ ନୋଡ୍ ପାଇବାକୁ ଦେଖିପାରିବା | no 5 ରେ ଅଧିନାୟକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡା No.6 ହେବ, ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫିନିସର ଭୂମିକାରେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ T20I ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଭାରତର ଏକାଦଶ:

ଓପନର: ଇଶାନ କିଶନ (wk), ଶୁବମାନ ଗିଲ |

ମଧ୍ୟମ କ୍ରମ: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଗ),

ଶକ୍ତି-ହିଟର୍: ଦୀପକ ହୁଡା |

ସ୍ପିନର: ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ |

ପେସର୍: ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ / ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଶିବମ ମାଭି, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

ଭାରତ ଏକାଦଶ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି: ଇଶାନ କିଶନ (wk), ଶୁବମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଗ), ଦୀପକ ହୁଡା, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଶିବମ ମାଭି, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଉମରନ ମଲିକ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.