ଶୁଭମ ଗିଲି 200 ସାତକ ଖବର ଲୁଚିଗଲା Under19 ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ର ବିଜୟ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

18 ଜାନୁୟାରୀ 2023 ରେ ବେନୋନି ୱିଲମୋର ପାର୍କ ବିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ 83 ରନ୍ ବିଜୟ ସହ ଗ୍ରୁପ୍ ଅଣ୍ଡର 19 ମହିଳା ଦଳ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସମାପ୍ତ କରିଛି। ଶାଫାଲି ଭର୍ମା ମାତ୍ର 1 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଶସ୍ତା ହୋଇଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 32 ରନ୍ ଲଗାଇ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ସୋନିଆ ମେଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଗୋଙ୍ଗଡି ତ୍ରିଶା ଜାହାଜକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ରିଚା ଘୋଷ ତ୍ରିଶାଙ୍କ ସହ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଥିବା 4 ନମ୍ବରରେ ଆସିଥିଲେ | ଉଭୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୀମା ସହ ଗତି କରି ଶୀଘ୍ର ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ନେଇଥିଲେ। ତ୍ରିଶା ତାଙ୍କ ପଚାଶ ରନ୍ ପୂରଣ କରି ରିଚା ଘୋଷଙ୍କ ସହ ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 70 ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ। ଶ୍ୱେତା ସେହରୱାଟ ଏକ ଚମତ୍କାର କାଉଣ୍ଟର ଆଟାକ୍ ନକ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରି 10 ଟି ବଲ୍ରୁ 4 ଟି ଚଉକା ଓ 2 ଛକା ଦେଇ 31 ଟି ଓଭରରେ 4 ଟି ଚଉକା ସହ 149 ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ବୋଲିଂର ଅନ୍ୟ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସାମଗ୍ରୀ ବିତରଣ କରିଥିଲେ। ମନ୍ନତ କାଶ୍ୟପ 4 ଓଭରରେ 12 ପାଇଁ 4, ଅର୍କାନା ଦେବୀ 4 ଓଭରରେ 3 ଓ ସୋନମ ଯାଦବ 2 ୱିକେଟ୍ ନେଇ 11 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 66 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଆଉଟ୍ କରିବାକୁ ମାତ୍ର 1 ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ।

ଭାରତ ଅଣ୍ଡର 19 ମହିଳା ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ଅଲରାଉଣ୍ଡ ଶୋ ସହିତ ହେଡଲାଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ ଏହା ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱାରା 6 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଏକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା | 4 ଓଭରରେ 12 ରନ୍ ପାଇଁ ମନନାତ୍ କାଶ୍ୟପଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ସେମାନେ 20 ଓଭରରେ 5 ରନ୍ ପାଇଁ 166 ରନ୍ କରିବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ 7 ୱିକେଟ୍ ଜିତିଥିଲେ | ଶ୍ୱେତା ସେହରୱାଟ ଶାଫାଲି ଭର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ନକ୍ ସହିତ ଏକ ଯାଦୁକର ନକ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥିଲେ | ସେହରୱାଟ 92 ଟି ବଲରେ 21 ଟି ବଲ ସହ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରି 92 ରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ।

ୟୁଏଇ ବିପକ୍ଷରେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଆଉ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଶାଫାଲି ଭର୍ମାଙ୍କ 34 ଟି ବଲରୁ 78 ରନ୍ କରି ଏକ ଚମତ୍କାର ନକ୍ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ମହିଳାମାନେ ମୋଟ 219 ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ୟୁଏଇକୁ ମାତ୍ର 97 ରେ ସୀମିତ ରଖିଛି। ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ବାଂଲାଦେଶ, ଦକ୍ଷିଣ ସହିତ କ୍ଲବ ହୋଇଛି। ସୁପର ସିକ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରେ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ୟୁଏଇ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.