ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତ ଏକ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖୋଜୁଛି .. କିଏ ହୋଇପାରିବେ ସେହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅଗ୍ରଣୀରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ଦଳ ଏକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବ୍ୟାକଅପ୍ ବାହାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଏକ ସ୍ଥିର ବ୍ୟାକ୍ ଇସୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କେବଳ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟନେସକୁ ଫେରିଥିଲେ |“ସେମାନେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ପାଇଁ ଶୀଘ୍ର ଏକ ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି; ଯଦି ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ଘଟେ, ତେବେ ଭାରତ ଗୁରୁତର, ଗୁରୁତର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସର ଏକ ଶୋ ‘ରୋଡ ଟୁ ବିଶ୍ୱକପ ଗୌରବରେ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ସହ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବିଜୟ ସମେତ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଫେରିବା ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କିପରି କରିଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ସେ ସେହି ବିବାଦରୁ ବାହାରି ଆସିଛନ୍ତି | ସେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ (ଜିଟି) ର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାରୁ ସେ ଆଇପିଏଲ ଜିତିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସେ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱକପକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖି ମୁଁ ସେମିଫାଇନାଲ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ ଯେତେବେଳେ ସେହି କ୍ରଞ୍ଚ ଖେଳକୁ ଆସିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ଚାପରେ ଥିଲା (10 ଓଭରରେ 62/2)। ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ପ୍ରକାରର ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଖେଳିବା | ମୁଁ ଭାବୁଛି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସେହି ଏକ୍ସ-ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ଅଛି | ଆଶାକରେ, ସେ ଚେଷ୍ଟା କରି ସେହି X- ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ କିମ୍ବା ସାହସକୁ ଅନ୍ୟ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ | ଏହା ଏକ ବହୁତ ଛୋଟ ଦଳ, ସେମାନେ ନିର୍ଭୟରେ, ଏବଂ ଆପଣ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇରଫାନ ପଠାନ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କିପରି ତାଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ, ବିଶେଷ କରି ଯଦି ସେ ଖେଳର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ଶକ୍ତି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ତାଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ସାନ୍ତ୍ୱନା ମୋତେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟର ଅଧିନାୟକ ରୂପେ ଦେଖିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଭାରତକୁ ଗୋଟିଏ କଥା ମନେରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ହେଉ କିମ୍ବା ଦଳ ପରିଚାଳନା ହେଉ, ତାଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ବିଶେଷକରି ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ବ୍ୟବସାୟ ଶେଷ ଦିଗରେ, ”ପଠାନ୍ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସକୁ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.