IND vs SL ODI ରେ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଜ ସ୍ଥାନ ବାନ୍ଧି ସାରିଛି କିନ୍ତୁ ତଥାପି 3RD ODI ରେ ଜିତିବା କାହିଁକି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ?

ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଗରେ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ 3rd  ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପୂରା ଥ୍ରୋଲ୍ କରିବ। ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମର ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଭାରତ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଜିତିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ଧ୍ବଂସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ତୃତୀୟ ODI କୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ ନକରିବାର ଅନେକ କାରଣ ଅଛି | ଏଠାରେ କାରଣଗୁଡିକ ଜାଣନ୍ତୁ | ତୃତୀୟ ଓଡିଆରେ ଗର୍ବ ପାଇଁ ଲଙ୍କାନ୍ ଖେଳିବେ | ସ୍ୱଚ୍ଛ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଭାରତ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଏବଂ ଆଇସିସି ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ନମ୍ବର  ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ GAP ରେ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

1) ଆଇସିସି ODI ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ |

ବିଶ୍ୱ ନଂ 1 ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସହିତ ଭାରତ ବ୍ୟବଧାନକୁ ହ୍ରାସ କରିପାରିବ | ବ୍ଲୁରେ ଥିବା ପୁରୁଷମାନେ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ବନାମ କିୱିସରେ କୌଣସି 1 ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ |କରାଚିରେ ଚାଲିଥିବା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ 2 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ମାନ୍ୟତାର ଶୀର୍ଷରେ ରଖିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିଜୟ ସେମାନଙ୍କୁ 140 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ମାନ୍ୟତାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଉଭୟ ପାକିସ୍ତାନ (130) ଏବଂ ଭାରତ (139) କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ଉଭୟ ପକ୍ଷର ବ୍ୟବଧାନକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

2) ODI ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା |

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଗତ ଦୁଇଟି ଦିନିକିଆରେ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଚାରି ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଇଛି। ଆୟର, ଯଦିଓ, କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯେ ମୋ 1 ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସିରିଜ୍ ଫାଇନାଲରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ | SKY 50-ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି | ଯାଦବଙ୍କ ଅନ୍ତିମ 50 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ନଭେମ୍ବର 2022 ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ହୋଇଥିଲା। ଯଦି ମନୋନୀତ ହୁଏ, ସେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ରୂପରେ ସିରିଜ୍ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ବନାମ SL ରେ ସେ 51 ଟି ବଲରୁ 112 ରନ୍ ଭାଙ୍ଗି ତୃତୀୟ ଟି -20 ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

3) ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟର୍ ଭାବରେ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ କିମ୍ବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଭଲ ପସନ୍ଦ କି ନାହିଁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ?

ଯଦି ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ଇଶାନ କିଶନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କଠାରୁ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ଗ୍ଲୋବ୍ସ ନେବେ |ଡିସେମ୍ବର 10, 2022 ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଇଶାନ କିଶନ ଦ୍ରୁତତମ ତଥା ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଡବଲ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ he େ ସେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଧାଡିରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ବନାମ ଏସ.ଏଲ. | ଶୁବମାନ କିନ୍ତୁ ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ୍କୁ ପାଳନ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ 12 ବଲରୁ 21 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପୂର୍ବରୁ 60 ବଲରୁ 70 ରନ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.