IND vs SL, 2nd T20I :ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଓ ଅକ୍ସର ପଟେଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ କୋହଲି-ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭାରତକୁ 17 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରି ସିରିଜକୁ 1-1ରେ ପରିଣତ କରିଛି। ଅବଶ୍ୟ, ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ island ରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁରୁଷଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଇନିଂସରେ ଭୟଙ୍କର ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ମୁଖ୍ୟତ  ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ସଜନ୍ୟମୂଳକ ଲାଭ କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବାକୁ 207 ଗୋଡ଼ାଇ ଭାରତ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସେମାନେ ମାତ୍ର 57 ରନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ 10 ଓଭରରେ ଇଶାନ କିଶନ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ଡେବ୍ୟୁ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ, ସେତେବେଳେ ଆକ୍ସର ପଟେଲ କ୍ରିଜକୁ ଆସି ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଭାରତର ଖେଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହଭାଗିତା ସହିତ ଲଙ୍କାକ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପାର୍କରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 91 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ | ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ କିମ୍ବା ତା’ଠାରୁ କମ୍ ଭାରତୀୟ ଯୋଡିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଭାଗିଦାରୀ, 2021 ମସିହାରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 71 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ତିନି ଚୌକା ଓ ତିନି ଛକା ସହ ଇନିଂସରେ 36 ବଲରୁ 51 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ।

ତେବେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ଶେଷ ହୋଇନଥିଲା କାରଣ ଶିବମ ମାଭି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ 15 ଟି ବଲରୁ 26 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପାର୍କରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏସବୁ ଭାରତକୁ ଫିନିସିଂ ଲାଇନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିଲା ନାହିଁ। ଆକ୍ସାର ପଟେଲ 35 ବଲରୁ 65 ରନ୍ର ବୀରତ୍ୱର ନକ୍ ସହ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସେ 3 ଚୌକା ଓ ଛଅ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ T2oI ରେ ହାଲ୍ ଶତାବ୍ଦୀର ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ | ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଖେଳକୁ 2 ରନରେ ଜିତିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ 17 ରନରେ ଜିତି ସିରିଜକୁ 1-1 ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲା। ରାଜକୋଟରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତୃତୀୟ ଖେଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିର କରିବ କିଏ ସିରିଜ୍ ଜିତିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.