IND vs SL 2nd ODI ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡରୁ କାହିଁକି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶାନ ପୁନର୍ବାର ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି

କୋଲକାତାରେ ଭାରତ ସ୍ପର୍ଶ କରୁଥିବାରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଉ ଏକ କଠିନ ଚୟନ ଦିନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁଆହାଟୀରେ ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟ ପରେ ହୋଷ୍ଟମାନେ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ସିରିଜ୍ ସିଲ୍ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବେ | ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଭାରତ ଅନେକ ବାକ୍ସ ଟିକ୍ କରିଛି ଅର୍ଥାତ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ ପୁଣି ବେଞ୍ଚକୁ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ 50 ବର୍ଷ ବୟସ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ 50 ତମ ଜନ୍ମଦିନ କିପରି ପାଳନ କରୁଛି ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ: ଅନୁସରଣ କରନ୍ତ | ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବିଜୟର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଭାରତର ମିଶ୍ରଣ ସହିତ ଟିଙ୍କର୍ କରିବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ | ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ଚୟନ ଏକ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯୁବ ଓପନର୍ ତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ |

ରୋହିତ ନିଜେ ତାଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ତଳେ କିଛି ମୂଲ୍ୟବାନ ରନ୍ ପାଇଥିଲେ, ଯାହା 100 ରୁ 17 କମ୍ ଥିଲା | ବିରାଟ କୋହଲି କିନ୍ତୁ ଶୈଳୀରେ 3-ଅଙ୍କ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରି ଅନ୍ୟ ଏକ ରେକର୍ଡ ଶିକାରରେ ରହିବେ |ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମଝିରେ  କେମୋ ସହିତ ଚିପ୍ ହୋଇଥିଲେ | ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଡେଣାରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ଏହି ଯୋଡି ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ରେ ଖସିଯିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ ପୁନର୍ବାର ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଆର୍ଶଦୀପଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ, ରୋହିତ ଶର୍ମା UNCHANGED ଯିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ସେ ବ୍ୟାଟିଂରେ ସହଯୋଗ କରିନଥିବା ବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ତଳେ 6 ଓଭର ମିଳିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଆଘାତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଉପ-ଅଧିନାୟକ ବୋଲିଂ କୌଣସି ହାଇକପ୍ ବିନା ବୋନସ୍ ଅଟେ। ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ନଂ 7 ରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିବେ |ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏକ ସମତଳ ପିଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କୁଲିଦୀପ ଯାଦବ ପୁଣି ଥରେ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରହିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବାବେଳେ ୱିଲି ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଜାରି ରଖିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ତେବେ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଠାରୁ ସେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ସମ୍ଭବତ ଭାରତ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା |

ରୋହିତ ଶର୍ମା

ଶୁବମାନ ଗିଲ |

ବିରାଟ କୋହଲି

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର |

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ |

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା |

ଆକ୍ସର ପଟେଲ |

ମହମ୍ମଦ ଶାମି |

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ |

ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ

ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.