IND vs SL 2nd ODI ଥିଲା ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଶେଷ ସୁଯୋଗ ! ଦଳରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖି ପାରିଛନ୍ତି କି ରାହୁଲ

ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ସମସ୍ତ ମହଲରୁ ପ୍ରବଳ ଚାପରେ ଥିଲେ | ଇଶାନ କିଶନ, ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ ବେଞ୍ଚକୁ ଗରମ କରିବା ସହିତ ଦଳରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ସ୍କାନରରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ରାହୁଲ ପୁଣିଥରେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରୀଟ୍ ଅପରାଜିତ 64 ସହିତ ଫର୍ମର କିଛି ଲକ ଦେଖାଇ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଉପରେ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ଭାରତକୁ ଲଙ୍ଗର କରିଛନ୍ତି | ଅଣ୍ଡର-ଫାୟାର ରାହୁଲ, ସାହସିକତା ଏବଂ ଅନୁଶାସନ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (36) ଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ 75 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରି 216 ଗୋଡ଼ରେ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ଖସିଯିବା ପରେ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଲେଗ୍ସରେ ଥିଲେ। ଜାତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅସଙ୍ଗତ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଧର୍ଯ୍ୟ ହରାଉଥିଲେ। DOUBLE ଶହେ ସତ୍ତ୍ୱେ ଇଶାନ କିଶନ ଡେଣାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ପନ୍ତ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଭା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ଫର୍ମାଟରେ ସ୍ଥାନ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ଚାପ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି | ଭାରତୀୟ ଶିବିରରେ ସୂଚିତ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜାରି ରହିଥିବା ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହେଉଛି ରାହୁଲଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ରକ୍ଷା କରିବାର ଶେଷ ସୁଯୋଗ।

ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବହୁତ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଅସଙ୍ଗତ | ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧର୍ଯ୍ୟ ହରାଉଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତଥାପି ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ସମର୍ଥନ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ଚାଲୁଥିବା ସିରିଜରେ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ସବୁକିଛି ବଦଳିପାରେ ”ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। କେଏଲ ରାହୁଲ କାହିଁକି ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇ ପାରିବେ? ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ରାହୁଲଙ୍କ ଫର୍ମ ଗତ 12-18 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଫର୍ମାଟଗୁଡିକରେ ବହୁତ ଅସଙ୍ଗତ | ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ହାରାହାରି, ବରଖାସ୍ତର ଧାରା, ଫିଟନେସ୍ ସମସ୍ୟା – ସମସ୍ତ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.