IND vs SL 1st ODI :ଗୁଆହାଟୀରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କିଏ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ?

ଆଜି ଗୁଆହାଟୀରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ସେ ପ୍ରତିଭାବାନ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ଖୋଲିବେ ବୋଲି ଭାରତୀୟ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଡବଲ୍ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କୁ 1ST ODI ରେ ବେଞ୍ଚ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏକାଦଶରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବାରୁ କିଶନ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଭାବରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଭାରତୀୟ ପେସର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓଡିଆରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ଆଘାତ ପ୍ରବୃତ୍ତିକୁ ବିପଦ ନକରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବୁମ୍ରା ପ୍ରାୟ ମାସ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ସପ୍ତାହ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଶିଖର ଧାୱନ ଡ୍ରପ ହେବା ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଓପନିଂ ସ୍ଥାନ ଖୋଲିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହଭାଗୀ ହେବା ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏହି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିଲେ। ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ନଂ 4 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଭୂମିକା ଦେଇଛି। ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ସହ କେଏଲ ରାହୁଲ ଗୁଆହାଟୀରେ ଭାରତ ପାଇଁ ୱିକେଟ୍ ରଖିବେ।

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଖୋଲିବାକୁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ – ଭାରତୀୟ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଇଶାନ କିଶନ ODI ରେ ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରଠାରୁ ବାଇଗଣୀ ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଚ୍ କରିଛନ୍ତି। କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। କିଶାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ, କାରଣ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କ ସ୍ଥିରତା ହେତୁ ଗିଲଙ୍କୁ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ରନ୍ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 638 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଶୁବମାନ ଗିଲ ତାଙ୍କୁ ଏକାଦଶରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଏକ କଷ୍ଟକର ପସନ୍ଦ ହେବ | ହାରାହାରି 70.88 ରେ 12 ଟି ଇନିଂସରେ ଏବଂ ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 102.57 ରେ ଗିଲଙ୍କର ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି |ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଇଶାନ 2022 ମସିହାରେ ହାରାହାରି 59.57 ରେ 7 ଇନିଂସରେ 417 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ବାହାଘରରେ ସେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ଇଶାନ ଏହାକୁ ପ୍ଲେଟିଂ ଏକାଦଶରେ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ |

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର କିମ୍ବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ? – ଅନ୍ୟ ଏକ କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ବନାମ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ହେବ | 2022 ମସିହାରେ ଓଡିଆରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଭାରତର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ SKY ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ତୃତୀୟ ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରିବା ବ୍ୟତୀତ 2022 ରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଅଛି | ଏହା ସମ୍ଭବତ ସାଥୀସ୍ ମୁମ୍ବାଇର ସାଥୀ SKY ବଦଳରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ନୋଡ୍ ପାଇବେ |

ଶାମିଙ୍କୁ କିଏ ଅଂଶୀଦାର କରିବ? – ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଫେରିବା ସହିତ ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇଟି ପେସର୍ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଅଛି | ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 4th ର୍ଥ ସିମରର ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ। ଏହି ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.