IND vs NZ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାଦ ପଡିଲେ ଋତୁରାଜ କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ପୃଥ୍ବୀ ସ

ODI ରେ ସିରିଜର ଖେଳାଳି ଶୁବମାନ ଗିଲ ତାଙ୍କ ଟି -20 ସ୍ଥାନକୁ ବିପଦରେ ପକାନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରୀତି ଖାଁଙ୍କ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇପାରେ। ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ପୃଥ୍ବୀ ସ  ଜାତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ କିଛି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଫର୍ମ ପରେ ଶ ’ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି | ଶଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନର ODI ହିରୋ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ପୃଥ୍ବୀ ସ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ସେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପାଇଁ ଶ ଏକ ଦୃଢ଼  ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ | ସେ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ କଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେବେ, ଯିଏ ମଧ୍ୟ ଓପନିଂ ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଞ୍ଚି ଦଳରେ ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳ ବୁଧବାର ସୁଦ୍ଧା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ରାଜଧାନୀରେ ଏକାଠି ହେବ। ଯେହେତୁ ସେମାନେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି | ପୃଥ୍ବୀ ସଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଦଳରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ U-25 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସାକ୍ସେନା ରହିଥିଲେ |

କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ବନାମ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ

ଦୁଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ଶେଷରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଏକାଠି ଖେଳିଲେ | ତେବେ, କୁଲଚା ରାଞ୍ଚିରେ ଏକାଠି ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦୂର ଅଟେ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେମାନେ ଏକ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବେ  | ଦଳ ପରିଚାଳନା ODI ରେ କୁଲଦୀପ ଏବଂ ଟି -20 ରେ ଚାହଲ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି | ଏହି ଧାରାବାହିକରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଢାଞ୍ଚା ଜାରି ରହିବ |

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତର ଦଳ:

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ସି), ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଭିସି), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା (ଡବ୍ଲୁ), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଯୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଉମରନ୍ ମଲିକ୍, ଶିବମ୍ ମାଲିକ୍ , ପୃଥ୍ବୀ ସ, ମୁକେଶ କୁମାର |

Leave a Reply

Your email address will not be published.