ଆସନ୍ତା 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ BCCI ର ନୂଆ ସିଲେକସନ ଟିମ ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କୁ ନେଇ କରିବ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତି

ଆଗାମୀ 24-48 ଘଣ୍ଟା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ନୂତନ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ବିସିସିଆଇ ଚୟନ କମିଟିର ହାତରେ ଏକ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟ ରହିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାଛିବା ପାଇଁ ଟାସ୍କ ନମ୍ବର 1 | ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସିନିୟର ଟି -20 ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ BIG DECISION କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କରିବା ପାଇଁ ଟାସ୍କ ନମ୍ବର 2 | ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ରିପୋର୍ଟ କରିସାରିଛି ଯେ 2024 ରେ ଟି -20 ୱାର୍ଲ୍ଡ CUP ପରେ ବିସିସିଆଇ ଏହି ଯୋଡିରୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଚାରିକ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ, ସେମାନେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବାଛିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ବିଚାର କରିବେ ନାହିଁ | ସେଗୁଡିକ ଛାଡି ଦିଆଯିବା କିମ୍ବା କିଛି ବିଷୟରେ ନୁହେଁ, ଆମେ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ଯେ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଦଳକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଶେଷରେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତା ହିଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି |

ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡ ଏନଜେ ସିରିଜ – କୋହଲି ଆଣ୍ଡ ରୋହିତଙ୍କ ଯୋଡି ବ୍ୟତୀତ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଆର.ଆଶୱିନ୍ ଏବଂ ମୋହଦ୍ ଶାମିଙ୍କ ଟି -20 ଭାଗ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପରେ ଠିକ୍ ଭାରତ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ODI ଏବଂ 3 ଗେମ୍ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଖେଳିବ | ରୋହିତ, ବିରାଟ ODI ସିରିଜରେ କିୱି ଖେଳିବେ କିନ୍ତୁ 27 ଜାନୁୟାରୀରୁ ଟି -20 ସିରିଜର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ |

1st T20 – ଜାନୁଆରୀ 27, ଶୁକ୍ର – JSCA ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ, ରାଞ୍ଚି |

2nd T-20 – ଜାନୁୟାରୀ 29, ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଭାରତ ରତ୍ନା ଶ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଏକାନା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍, ଲକ୍ଷ୍ନ

3RD T20 – ଫେବୃଆରୀ 01, ବୁଧ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍, ଅହମ୍ମଦାବାଦ |

ରୋହିତ, ବିରାଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବୟସ୍କଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଜଣାଯିବ।

“ଚେତନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ଦଳ ବାଛିବେ। ODI ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜରୁ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଟି -20 ଦଳ ସହିତ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।“ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ସ୍ୱଳ୍ପ ମିଆଦି ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ମିଆଦି ଯୋଜନା ରହିଛି। ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ହେଉଛି ଆମର ସ୍ୱଳ୍ପକାଳୀନ ଯୋଜନା | T20 WC ଅବଶ୍ୟ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଯୋଜନା | ଚକ୍ର ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି | କିନ୍ତୁ WC ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯେତିକି T20 ପାଇବୁ ନାହିଁ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆମକୁ ସୁଯୋଗ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବା | ଯଦି ଆପଣ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଦଳକୁ ଦେଖନ୍ତି, ଏହା ସଠିକ୍ ମିଶ୍ରଣ | ଆମକୁ କେବଳ ବୋଲିଂରେ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦରକାର | ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବେ ବୋଲି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.