ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ରେ ହୁଡା-ଆକ୍ସର ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ୟୁସୁଫ ପଠାନଙ୍କ 13 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରେଡର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି

ମଙ୍ଗଳବାର ମୁମ୍ବାଇର ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଶେଷ ବଲ୍ ଥ୍ରୀଲରରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଦୁଇ ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରି 20 ଓଭରରେ 162/5 ରେ ଆୟୋଜକଙ୍କୁ ସୀମିତ ରଖିଥିଲା। ଅଲ-ରାଉଣ୍ଡର ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 68 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ 94/5 ରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ, ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ 27 ଟି ବଲ୍ରୁ ଚମତ୍କାର 45 ରନ୍ କରି ପରିଦର୍ଶକମାନେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ 20 ଓଭରରେ 160 ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।

ହୁଡା ଏବଂ ଆକ୍ସାର ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ 68 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ଭାରତ ପାଇଁ ଗେମଚେଞ୍ଜର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା | ସେମାନଙ୍କର ଭୟଙ୍କର ସହଭାଗୀତା ସହିତ ଏହି ଯୋଡି ଟି-୨୦ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ତାଲିକାରେ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ୟୁସୁଫ ପଠାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ (ଜୁନ୍ 2009 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ) ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ 2021 ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ 70 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପଛରେ ହୁଡା-ଆକ୍ସର୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଲିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ବସିଛନ୍ତି। ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୁଡା 23 ଟି ବଲରୁ 41 ରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଚାରିଟି ବୃହତ ଛକା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚାରିଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆକ୍ସାର 20 ଟି ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 31 ରନ କରି ଗୋଟିଏ ଛଅ ଓ ତିନି ଚାରିଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ। 29 ଟି ବଲରୁ ଇଶାନ 37 ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 27 ବଲରୁ 29 ରନ କରିଥିଲେ।

ଭାରତର ବୋଲରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଶିବମ ମାଭି ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଏକ କାହାଣୀରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ଓଭରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜିତିବା ପାଇଁ 13 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲା ବେଳେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ବାକି ଥିଲା। ସେ ମାତ୍ର 10 ରନ୍ ଦେଇ ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ ଭାରତର ଆକ୍ସର ସ୍ନାୟୁ ଧରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.