ପ୍ରଥମ T20I ସିରିଜ ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଯୁବ ବାହିନୀ. ଦଳରେ କିଏ ନେବେ ରୋହିତ, ରାହୁଲ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ସ୍ଥାନ

ଏକ ନିରାଶାଜନକ 2022 ପରେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆଶା କରିବ କାରଣ ସେମାନେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଭର ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଆୟୋଜନ କରିବେ | ମଙ୍ଗଳବାର ମୁମ୍ବାଇର ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଓପନିଂ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସହିତ ଟି -20 ସହିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଳି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ନୂତନ ଭାରତୀୟ ୟୁନିଟ୍ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ODI ପାଇଁ ଏହି ଦଳ ବାକି ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ | ବଡ ନାମଗୁଡିକ ହଜିଯିବା ସତ୍ୱେ, ଆୟୋଜକମାନେ ଭାରତର ପ୍ରତିଭାମାନଙ୍କର ସମୃଦ୍ଧ ପୁଲ୍କୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଭାବରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ତେବେ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶେଷ ସଭାରେ ଭାରତକୁ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭୁଲ୍ କରିବେ ନାହିଁ।

ଅତୀତର ସ୍କୋରକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସିରିଜ୍ ଭାରତକୁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ନାହିଁ | ତେବେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ପାଇଁ ଭାରତ କଡାକଡି ରଖିବ ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ମାଳଦ୍ୱୀପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତଠାରୁ ଖେଳ ନେଇଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।“ଆମେ କିଛି ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ, କେବଳ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ।

 କିନ୍ତୁ ହଁ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ସେମାନେ ଭାରତରେ ଭାରତ ଖେଳୁଛନ୍ତି | ତେଣୁ ଆମକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ଲାଇଜ୍ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ଭୟଭୀତ ହେବା ପାଇଁ ଆମ ଶରୀର ଭାଷା ଯଥେଷ୍ଟ, ଯାହା ଆମେ କରିବୁ ବୋଲି ସୋମବାର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ସ୍କିପର କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସିଆ କପରେ ଖେଳ ନେଇଥିବା ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ହିଁ ମୁଁ ଅଟକାଇବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.