ଆସିଲା ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ନିଲାମ ପାଇଁ ଡେଟ ! କେତେ ଟଙ୍କାରେ କିଣାଯିବେ ମହିଳା ଖେଳାଳି ?

ଫେବୃଆରୀରେ ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ ସିଜିନ  ପାଇଁ ଦଳ ବାଛିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ 2023 ମହିଳା ଟି -20 ଲିଗ୍ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ ରେଜିଷ୍ଟରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଜାନୁଆରୀ 26 ରେ 5 PM ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଅନଲାଇନରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ତିନୋଟି “ଓଲଟା ମୂଲ୍ୟ” ବର୍ଗ – INR 50 ଲକ୍ଷ, INR 40 ଲକ୍ଷ, ଏବଂ INR 30 ଲକ୍ଷ – କ୍ୟାପ୍ ହୋଇଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟେଣ୍ଡର ଆରମ୍ଭ ହେବ | ବିଡିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବା ପରେ, ହାମର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଫି ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବ | INR 20 ଲକ୍ଷ ଏବଂ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ INR 10 ଲକ୍ଷରେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ବେସ୍ ମୂଲ୍ୟ ସେଟ୍ ହୋଇଛି |

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥାପିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ “ନିଲାମ ତାଲିକା” ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ର ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁଯାୟୀ “ନିଲାମ ରେଜିଷ୍ଟର” ସଂପାଦନ କରିବ, ଯାହା ପରେ ବିଡ୍ ପାଇଁ ରଖାଯିବ | ଯେଉଁମାନେ ନିଲାମରେ ମନୋନୀତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ “ପଞ୍ଜୀକୃତ ଉପଲବ୍ଧ ପ୍ଲେୟାର ପୁଲ୍” ରେ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ରିପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର ଭାବରେ ଚୟନ କରିବାର ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ |

WIPL ଦଳ ଏବଂ ମିଡିଆ ଅଧିକାର |

ପାଞ୍ଚଟି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ WIPL 2023 ରେ ଦଳ କିଣିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ, ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ, କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ WIPL ରେ ଏକ ଦଳରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିସାରିଛନ୍ତି |ବିସିସିଆଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ମିଡିଆ ଅଧିକାର ନିଲାମକୁ ଚାରି ଦିନ ବିଳମ୍ବ କରିସାରିଛି; ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାନୁୟାରୀ 16 ରେ ହେବ। ଆଇପିଏଲ୍ ର ପରିଚାଳନା ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ITT ପ୍ରକାଶନ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛି, ଆଗ୍ରହୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ବିଡ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଜାନୁୟାରୀ 21 ତାରିଖର ଶେଷ ତାରିଖ ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.