T20I ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହରାଇବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ହେଡ଼ କୋଚ ହାର୍ଦିକଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ଅପମାନଜନକ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପରେ, ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଅଣ୍ଡରହ୍ଲାମିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସମାଲୋଚନାର ଶୀର୍ଷରେ ଥିଲେ | ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କର ନିମ୍ନ-ନେତୃତ୍ୱ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କ୍ରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦାବି ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ କୋଚ୍ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଛି। ବୋର୍ଡ ସରକାରୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାରେ ବାରଣ କରିଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ସେମାନେ ସେହି ଦିଗକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭାରତର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟି -20 ଟୁର୍ ୱାର୍ଡ କପ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଗାମୀ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ଏହିପରି, ୨ୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିନିକିଆ ଦିନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ଟି -20 ଦଳରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଏବଂ ଦଳରେ ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଦ୍ରାବିଡ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗି ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକ ଚୟନ କରିବାକୁ ଆପେକ୍ସ ବୋର୍ଡର ଗୁଜବକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।“ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଭାରତ ବିଷୟରେ ମୁଁ ଅବଗତ ନୁହେଁ। ମୁଁ ଏହା ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପାଇଁ ସଠିକ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ | ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପଚାରିବା ଉଚିତ୍ | କିନ୍ତୁ ନା, ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମୁଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ଭାବି ନାହିଁ। ” ଜାନୁଆରୀ 24 ରେ ଇନ୍ଦୋରର ହୋଲକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ବାକି ଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚ ସହ ଭାରତ ପୂର୍ବରୁ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ କ୍ଲିନିକ୍ କରିସାରିଛି।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ସର୍ବକାଳୀନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ’

ଆଘାତ ଏବଂ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ମାର୍ଜିତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଭେଟେରାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ଶ୍ୟାକ୍ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଧଳା ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ଦିନିକିଆରେ ତାଙ୍କର ହିଟ୍ ରେଞ୍ଜ ଦେଖାଇବା ପରେ 35 ବର୍ଷୀୟା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ରାମ୍ପରେ ଯାଇଥିଲେ। 9 ଚାରି ଏବଂ 6 ଛକା ସହାୟତାରେ ସେ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର 30 ତମ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ | ଆଘାତ ଏବଂ ଖରାପ ଫର୍ମ ରୋହିତଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଭେଟେରାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ଶ୍ୟାକ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.