ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ ଫାଇନାଲ ଅପଡେଟ IPL 2023 ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ ରିଷଭ ପନ୍ତ ! କିନ୍ତୁ ମିଳିବ ଟଙ୍କା

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲ 2023 ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ଏକ ଭୟଙ୍କର କାର୍ଡ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ଆହତ କରିଥିଲା। ଆଣ୍ଠୁରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଦେହରାଡୁନରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ନିଖୋଜ ହେଲେ ସେମାନେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।“ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ। ମୁଁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛି | ଏହା ଏକ ଭଲ ଆଇପିଏଲ୍ ହେବ (ଦଳ ପାଇଁ), ଆମେ ଭଲ କରିବୁ କିନ୍ତୁ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଆଘାତ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ଗାଙ୍ଗୁଲି ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟୁଡେ କହିଛନ୍ତି।

ପନ୍ତ କୋକିଲାବେନ୍ ଅମ୍ବାନୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଆଘାତ ଭଲ ହେବା ପାଇଁ ତିନି ଚାରି ମାସ ସମୟ ନେଇପାରେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ଏହି ସମୟରେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଡିସିରେ କ୍ରିକେଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। 25 ବର୍ଷୀୟ ପନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀ-ଦେହରାଡୁନ୍ ରାଜପଥରେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ତାଙ୍କ କାର ଏକ ଡିଭାଇଡର୍ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ନିଆଁ ଲାଗିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଗାଡି ଭିତରୁ ଟାଣି ନିଆଯାଇଥିଲା।

ସ୍ଥାନୀୟ ସୁବିଧାରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଦେହରାଡୁନର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ବିସିସିଆଇ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି, ” ରିଷଭଙ୍କ କପାଳରେ ଦୁଇଟି କଟି, ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଏକ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତଗୋଡ, ଗୋଡ, ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ଘା’ ହୋଇଛି। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ODI ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଫିଟ୍ ହେବା ପାଣ୍ଟଙ୍କ ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.