BCCI ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏକ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ ଓ ଭୂମିକା ସହିତ IPL କୁ ଫେରିଛନ୍ତି

ବିସିସିଆଇର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର କ୍ରିକେଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ଆଇପିଏଲ୍ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିସିସିଆଇର ସଭାପତି ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2019 ରେ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ। “ହଁ, ସୋରାଭ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ସହିତ ଫେରିବେ। ଆଲୋଚନା ଏବଂ ମୋଡାଲିଟି ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ସେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ସହିତ କାମ କରିଛନ୍ତି, ମାଲିକମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ଆରାମ ସ୍ତର ଅଂଶୀଦାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ସେ ଆଇପିଏଲରେ କାମ କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଏହା ସର୍ବଦା ଡିସି ସହିତ ହୋଇଥାନ୍ତା, ଗାଙ୍ଗୁଲି ILT20 ଦଳ ଦୁବାଇ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଏବଂ SA T230 ଲିଗ୍ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରିଟୋରିଆ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ସହିତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ର ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ଭର୍ଟିକାଲ୍ ତଦାରଖ କରିବେ | ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ତଥା ସାହାରା ପୁଣେ ୱାରିୟର୍ସର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶାସନରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ସହଭାଗିତା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେବା ପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏବଂ ପଣ୍ଟିଂ ଉଦ୍ଘାଟନୀ ସିଜନରେ କେକେଆର୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଏକାଠି ଖେଳିଥିଲେ। ଦୁହେଁ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ପଣ୍ଟିଂ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2019 ରେ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସହ ଡିସିରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ଡିସି ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ଼ କୋର୍ ନିର୍ମାଣରେ ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ସହିତ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏକ ସକ୍ରିୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ସେମାନଙ୍କର ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ବ୍ୟାକଅପ୍ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବା କାରଣ ଏକାଧିକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ନିୟମିତ ଡିସି ଅଧିନାୟକ ପନ୍ତ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ |

ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ପନ୍ତ ନିଜ ସହର ରୁର୍କିରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର କପାଳ, ପିଠି, ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁ, ହାତଗୋଡ ଏବଂ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ବାମହାତୀ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେହରାଡୁନ୍ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ପନ୍ତଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ଏବଂ ପୁନର୍ବାର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ନିଶ୍ଚିତକରଣ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଥିବା ଲିଗାମେଣ୍ଟ୍ ଲୁହ ଭଲ ହେବାକୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ସମୟ ଲାଗିବ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ ଦେଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.