CSK ପାଖରେ ଅଛି 3 ଟି ଅମୁଲ୍ୟ ସମ୍ପତି ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ IPL 2023 ରେ କିପରି ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବ CSK

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ହୋଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାରିଟି ସଂସ୍କରଣ ଜିତିଛି।କିନ୍ତୁ ଗତ ବର୍ଷ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା, ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଭୟଙ୍କର 2019 କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ନିଜ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ସେମାନେ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଦଳ ଏକତ୍ର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କାଦୁଅ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଘାତ ଏବଂ ବଡ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫର୍ମ ଅଭାବ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ସେମାନଙ୍କର ଯାତ୍ରାକୁ ବାଧା ଦେଇଥିଲା |ଏହି ସିଜିନ ରେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ଭାବନାକୁ ବଢାଇବାକୁ CSK ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ତିନୋଟି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆମେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛୁ |

# 1 CSK ଶୀର୍ଷ କ୍ରମରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ୍ |

CSK ଗତ ସିଜିନରେ ଏକ ବହୁମୁଖୀ ଭୂମିକାରେ ଶିବମ୍ ଡ୍ୟୁବ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିଲା ନାହିଁ | ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ବଡ ହିଟର୍ ଏବଂ ଦୁଇ-ତିନି ଓଭର ବୋଲର ମଧ୍ୟ ଯଦି ପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଟା ନୁହେଁ | ଅନେକ ଉପାୟରେ, ସେ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ଅବସର ପରେ ଛାଡିଥିବା ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରନ୍ତି | ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗରେ ଦଳ ପାଇଁ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ସେ ସ୍ପିନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଏକ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ସହଜରେ ପେସ୍ ବୋଲିଂକୁ ନେଇପାରନ୍ତି |ଯଦି ହଳଦିଆ ସେନା ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅପ୍ଟିମାଇଜ୍ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟପ୍ କ୍ରମରେ ଖେଳିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି; ତାଙ୍କୁ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ସହିତ ଖୋଲି | ଅବଶ୍ୟ, ଡିଭନ୍ କନୱେ ଓପନର୍ ଭାବରେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଯାହାକି ମୋଏନ୍ ଅଲିଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନମ୍ବର 3 ରେ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରନ୍ତି, କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ପୂର୍ବରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସ୍ପିନ୍-ବେସର୍ ଅଛି |ଖୋଲିବା ସମୟରେ, ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଟି -20 ରେ ହାରାହାରି 40 ଟି 14 ଇନିଂସରେ 140 ର ଚମତ୍କାର SR ସହିତ; ସେ ମଧ୍ୟ ସେହି ପଦରେ ଏକ ଶତକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲା କରିବା ଚେନ୍ନାଇ ଭିତ୍ତିକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାଟ୍ ହେବ |

# 2 CSK ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଡୱେନ ପ୍ରିଟୋରିୟସଙ୍କ ସମ୍ଭାବନାକୁ ସର୍ବାଧିକ କରିବା ଉଚିତ |

ସମ୍ପ୍ରତି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ (ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳରୁ) କ୍ରିକେଟର ତାଙ୍କ ନାମ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ସହ ଲିଗରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଧୀର, କଟର, ଏବଂ ଲୁପି ବିତରଣର ସୌଜନ୍ୟ  ଏବଂ ବିପୁଳ ବ୍ୟାଟିଂ ସମ୍ଭାବନା ସହିତ, ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଛାଡିଥିବା ବିଶାଳ ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରିବାକୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଉପାଦାନ ଅଛି |ବ୍ରାଟୋଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରିଥୋରିୟସ୍ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  “ମୃତ୍ୟୁ ଓଭର” ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ସର୍ବଦା 10 ଓଭର ପରେ ପରିଚିତ ହୁଅନ୍ତି |କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଦଳଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ପରିସ୍ଥିତି ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ପରି CSK ତାଙ୍କୁ ଟିକେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରେ ବହୁ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ ଏତେ ନମନୀୟତା ଅଛି |ସେ କେବଳ ଏକ ଜଙ୍ଗଲୀ ସ୍ଲୋଗର୍ ଠାରୁ ଅଧିକ ଯିଏ କେବଳ ଆସି କିଛି ବଣୁଆ ହିକ୍ ଖେଳନ୍ତି |

# 3 CSK ରାଜଭାରନ୍ ହାଙ୍ଗରଗେକରଙ୍କୁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଉଚିତ୍ |

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର 20 ବର୍ଷୀୟ କ୍ରିକେଟର ନିଜକୁ U-19 ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯିଏ କେବଳ ଭଲ 140+ ବେଗରେ ବୋଲିଂ କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ କିଛି ଲୋଭନୀୟ ଆଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ମେଗା ନିଲାମରେ CSK ତାଙ୍କୁ କିଣିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶ୍ୟାମବଲରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କୌଣସି ଖେଳ ପାଇନଥିଲେ | ସେ କ’ଣ ତିଆରି ହୋଇଛି ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଯୁବକକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତେ |ଏହି ବର୍ଷ, ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖେଳରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାରିଆଡ଼େ ଦକ୍ଷତାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ତାଙ୍କ ସହିତ ଆସିବା ସହିତ ସେ ହଳଦିଆ ବ୍ରିଗେଡ୍ ନିଜେ କିଛି ଅସମ୍ଭବ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.