ରିଷଭଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅପଡେଟ ! ମୁମ୍ବାଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ OBSERVATION ପରେ ଖରାପ ଖବର

ମୁମ୍ବାଇର କୋକିଲାବେନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଆସୁଥିବା ଖବର ଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ। ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନିକଟ ସୂତ୍ର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଏହାର ଅର୍ଥ, ସେ କେବଳ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ମିସ୍ କରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱ CUP କୁ ମଧ୍ୟ ହରାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଦିନାଶ ପାର୍ବାୱାଲା (କୋକିଲାବେନ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଅର୍ଥୋପେଡିକ୍ସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ) ଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଏକ ଟିମ୍ ଡାକ୍ତର ପନ୍ତଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସୂତ୍ର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛି ଯେ ଫୁଲିଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ କୌଣସି ଏମଆରଆଇ କିମ୍ବା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରଖାନାର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ପନ୍ତଙ୍କର ଗୁରୁତର LIGAMENT TEAR ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ଟ୍ରେନିଂ ରୁଟିନ୍ କୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଲାଗିବ |

“ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଲୁହର ପରିମାଣ ଜଣା ପଡିନାହିଁ। ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଚିତ୍ର କେବଳ ଆଗାମୀ 3-4 ଦିନରେ ଆସିପାରେ | କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ପନ୍ତଙ୍କ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ଗୁରୁତର ଅଟେ। ଜଣେ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କୁ ଯେଉଁ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ଦେବାକୁ ପଡିବ ତାହା ଆମକୁ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ କେବଳ -9- ମାସ ପରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଫେରିପାରିବ ”ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଆମେ ଯଥା ସମ୍ଭବ ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଛୁ। କିନ୍ତୁ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କ ଆଘାତର ପରିମାଣ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମନ୍ତବ୍ୟ କେବଳ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ହେବ | ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ତାଙ୍କ ଆଘାତର ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆମେ କୌଣସି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇପାରିବା ବୋଲି ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଅରୁଣ ଧୁମାଲ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇ ବୁଧବାର ଦିନ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର କୋକିଲାବେନ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପରେ ବିସିସିଆଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ଯେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଭାରତରେ ଅପରେସନ କରାଯିବ କିମ୍ବା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଲଣ୍ଡନକୁ ନିଆଯିବ। ସାଂପ୍ରତିକ କ୍ଷତରୁ ପନ୍ତଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି | ଏଥି ସହିତ, ଦିନ୍ସା ପାର୍ଡିୱାଲାଙ୍କ ନଜରରେ, ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଆଘାତ ଉପରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିବ। ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ନଦେବା ପାଇଁ ରିଷଭଙ୍କୁ  ମୁମ୍ବାଇ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦରକାର ଏବଂ ଦେହରାଡୁନରେ ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଏଠାରେ ସେ ଉଚ୍ଚ ନିରାପତ୍ତାରେ ରହିବେ ଏବଂ କେବଳ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ। ସେ କ୍ଷତରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବାପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଆଘାତ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସ୍ଥିର କରିବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.