ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅପଡେଟ ! BCCI ଦେଲା ଖରାପ ଖବର ‘ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ 2023 କୁ ହରାଇପାରନ୍ତି ପନ୍ତ

କେବଳ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 କିମ୍ବା ଏସିଆ କପ୍ 2023 ନୁହେଁ, ପନ୍ତ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 କୁ ମଧ୍ୟ ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଯୁବ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ପୁନନିର୍ମାଣ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଥିଲେ। ତଥାପି, କାର୍ଯ୍ୟଟି କେବଳ ଅଧା ହୋଇସାରିଛି | ସେ ଆଉ ଛଅ ସପ୍ତାହ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ ଛୁରୀ ତଳେ ରହିବେ | ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରିଷଭ ଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ସେ କେବେ ଫେରିବେ ତାହା କହିବା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସର୍ବଶେଷ ଚିକିତ୍ସା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ଭଲ ଲାଗୁନାହିଁ। ସେ ଅତିକମରେ -9- ମାସର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ହରାଇବେ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପରୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରେ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କିପରି ହେବ ତାହା ଉପରେ ଏହା ନିର୍ଭର କରେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏକ ତିନି ଘଣ୍ଟିଆ ମାରାଥନ୍ ସର୍ଜରୀରେ ଡ ଦୀନଶା ପାର୍ଡିୱାଲା ଏକ ESPNCricinfo ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ୟାଣ୍ଟର ପୋଷ୍ଟୋରିଅର୍ କ୍ରୁସିଏଟ୍ ଲିଗାମେଣ୍ଟ୍ ଏବଂ ମେଡିଆଲ୍ କୋଲେଟେରାଲ୍ ଲିଗାମେଣ୍ଟକୁ ପୁନନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ | ତଥାପି, ଆଣ୍ଟୋରିଅର୍ କ୍ରୁସିଏଟ୍ ଲିଗାମେଣ୍ଟର ପୁନନିର୍ମାଣ ସହିତ ଡାକ୍ତରମାନେ ଆଗକୁ ଯାଇ ନଥିଲେ। ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଲିଗାମେଣ୍ଟକୁ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଡାକ୍ତରମାନେ ତିନୋଟି ଲିଗାମେଣ୍ଟର ପୁନ ନିର୍ମାଣ କରିଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ଲିଗାମେଣ୍ଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଆଉ ସପ୍ତାହ ଲାଗିବ |କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆକୁ ପନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ତାଙ୍କ ପୁନନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବା ପରେ ସେ କରିଥିବା ତାଲିମ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଅନ୍ତତପକ୍ଷେ ଆସନ୍ତା ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରହିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ, ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଚାଲାଣକାରୀ ଏବଂ ସହାୟତା ସାହାଯ୍ୟରେ ଚାଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ | କିନ୍ତୁ ୨ୟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ସେ ପୁଣି ଥରେ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଫେରିବେ।

ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ଦେହରାଡୁନ୍-ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜପଥରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଭ୍ରାତୃଭାବକୁ ଚକିତ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଜାନୁଆରୀ 08 ରେ, ପନ୍ତ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଥିଲେ ଯାହା ପ୍ରାୟ ତିନି ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିଲା | ପ୍ରଥମଟି ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଲିଗାମାଣ୍ଟ ଲୁହ ଉପରେ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ସେ ଭୟଙ୍କର କାର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବେଞ୍ଚରେ ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କ ଗୋଡର ଆଘାତରେ ଆଉ ଏକ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବ।ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନିକଟ ସୂତ୍ର ଇନ୍ସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଏହାର ଅର୍ଥ, ସେ କେବଳ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ମିସ୍ କରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱ CUP କୁ ମଧ୍ୟ ହରାଇ ପାରିବେ | ଲିଗାମେଣ୍ଟ ସର୍ଜରୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କେତେ ସମୟ ନେଇଥାଏ? – ତାଙ୍କ ଲୁହର ଗମ୍ଭୀରତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି। ସେ ତାଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କ ଏବଂ ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ଦେହରାଡୁନରେ ଏମଆରଆଇ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଫୁଲା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେତୁ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ ଗୋଡରେ ଏମଆରଆଇ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଲା। ଯେତେବେଳେ ଫୁଲା ଟିକେ କମିଯାଏ ସେତେବେଳେ ଗମ୍ଭୀରତା ଜାଣିହେବ | କିନ୍ତୁ ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷଣ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ୟାଣ୍ଟକୁ ଉଭୟ ଗୋଡ ଏବଂ ଆଣ୍ଠୁ ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.