2ND ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କୋଙ୍କୁ ବଡ଼ ଝଟକା.. ବାଦ ପଡି ପାରନ୍ତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାର

ବୁଧବାର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଆୟୋଜକ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ରେ ଏକ ନିଗଲ୍ ଉଠାଇବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହିଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ କରିଥିଲା। ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସାମସନ୍ ୱାୟୋ ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ନିଆଁ ଲଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏସ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ ଏସୀୟ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ ସ୍କୋରର ଥ୍ରୀଲର ସମୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓପନର୍ ପୃଥମ୍ ନିସଙ୍କାଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ଅଧିନାୟକ ଦଶନ ଶାନାକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ 6 ଟି ବଲରୁ 5 ଟି ଭୁଲିଯାଇଥିଲେ। ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶ ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟକାରୀ ପାଇଁ ସାମସନ୍ ଏକ ସନ୍ଦେହଜନକ ଷ୍ଟାର୍ଟର୍ |

କ୍ରିକବଜ୍ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ୨ୟ ଟି-୨୦ ପାଇଁ ସାମସନ୍ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ସହ ପୁଣେ ଯାତ୍ରା କରିନାହାଁନ୍ତି। ୱାନକେଡେରେ ଓପନିଂ ଓଭରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଡାଇଭିଂ କ୍ୟାଚ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ସାମସନ୍ ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁରେ ଏକ ନାଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଫୁଲା ଅନୁଭବ କରିବା ପରେ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯଦିଓ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ଲେୟାର ପଡ଼ିଆରେ ରହିଥିଲେ।  ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟମ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କୁ ସାମସନ୍ ଡାକିଥିଲେ। ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ପାଞ୍ଚଟି ବିତରଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ସାମସନ୍ ଏକ ସ୍ଲୋଗ୍ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ପାୱାରପ୍ଲେରେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ହଟାଯାଇଥିବାରୁ ଧନଞ୍ଜୟ ଦେ ସିଲଭାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ସାମସନ୍ଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାକ୍ଫାୟାର୍ ହୋଇଥିଲା।

“ଏବଂ ଏଥର, ଏହା କ୍ଷୁଦ୍ର ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଅଗ୍ରଣୀ ଅଟେ। ସେ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କର ଏତେ ପ୍ରତିଭା ଅଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଚୟନ ତାଙ୍କୁ ବେଳେବେଳେ ଛାଡି ଦେଇଥାଏ। ଆଉ ଏହା ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ନିରାଶ ହୋଇଛି।” ଗାଭାସ୍କର ବିମାନରେ କହିଥିଲେ। ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୨ୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭେଟିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.