ସିନିୟର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ‘MOVE-ON’ କରିବାକୁ BCCI ର କଡା ନିର୍ଦେଶ ! କଣ ରହିଛି BCCI ର ଆସନ୍ତା ସ୍ଟେପ

ବିସିସିଆଇ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟି -20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁଥିବା ବିବୃତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟଧିକ ମଜାଦାର କିମ୍ବା ପ୍ରଭାବିତ ନୁହେଁ। ସୋମବାର 35 ବର୍ଷୀୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ରୋହିତ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ପୂର୍ବରୁ ଜଣାଯାଇଥିବା ପରି, ବିସିସିଆଇ ସେମାନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପୁନର୍ବାର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ କିମ୍ବା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯିବ ନାହିଁ।“ଦେଖନ୍ତୁ ଆମକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆମେ ଭାବୁଛୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗକୁ ବଢିବାର ସମୟ ଆସିଛି (ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟ) | ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଦଳ ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ | କିନ୍ତୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ହିଁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କଲ୍ ନେବେ ”ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରୋହିତ କ’ଣ କହିଥିଲେ? IND ବନାମ SL 1st ODI ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ REPORTS କୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି | ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ବିସିସିଆଇ SENIORS ରୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ  ଚାହୁଁଛି – କିନ୍ତୁ PC ସମୟରେ ରୋହିତ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି |ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଟି -20 ରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିନିୟରମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ବିରତି ଦିଆଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେ ଏହି ବିଷୟରେ ଅଧିକ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା, ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ କହିଥିଲେ, “ମୁଁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଛାଡି ନାହିଁ।”

“ପ୍ରଥମେ, ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ତୁମେ ସେମାନଙ୍କୁ (ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟ୍ ପ୍ଲେୟାର୍) ଯଥେଷ୍ଟ ବ୍ରେକ୍ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ପଡ଼େ | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ରହିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ପରେ କ’ଣ ହୁଏ ଆମେ ଦେଖିବା | ମୁଁ ଫର୍ମାଟ୍ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି। ଟି -20 ରେ ରୋହିତଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୀଘ୍ର ବାହାରିବ | ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ଦାୟିତ୍। ଦେଇଛି। ରୋହିତଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ସିନିୟର – ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କୁ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯିବ |2024 ରେ ଟି -20 ୱାର୍ଲ୍ଡ CUP ପରେ ବିସିସିଆଇ ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟରୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ  ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ ରିପୋର୍ଟ କରିସାରିଛି। ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.