BCCI ଅଫିସିଆଲଙ୍କ ବଡ଼ ବିବୃତି ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ଲେୟାର ରିଷଭ ପନ୍ତକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ UK କୁ ଉଡ଼ାଯାଇପାରେ

ଷ୍ଟାର ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରିକେଟର ରିଷଭ  ପନ୍ତଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚିକିତ୍ସା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ର ଯତ୍ନ ନେବ ଏବଂ ବୋର୍ଡ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନିଜେ ଏଥିପ୍ରତି ନଜର ରଖିବେ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଡିଡିସିଏ) ଅଧିକାରୀ ବୁଧବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି। । ଡିଡିସିଏ ଅଧିକାରୀ ANI କୁ କହିଛନ୍ତି, “ପନ୍ତଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚିକିତ୍ସା ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଯତ୍ନ ନିଆଯିବ। ଜୟ ଶାହା ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବେ। ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରିଟେନକୁ ପଠାଇବ।” ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଦେହରାଡୁନର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ପନ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆଜି ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଡିଡିସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ୟାମ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି। ଶର୍ମା ANI କୁ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ତାଙ୍କ ମା ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି। ତାଙ୍କ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ପାଇଁ ଅଧିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବୁ।” ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଶୋକ କୁମାର ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ହରିୟାଣା ରୋଡୱେ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ସୁଶୀଲ କୁମାର ଏବଂ କଣ୍ଡକ୍ଟର ପରମଜିତ୍ ଙ୍କ ସମେତ ଦୁର୍ଘଟଣା ସମୟରେ କ୍ରିକେଟର ପନ୍ତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଉଛି।

ଧାମି ରବିବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସରକାର ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର ପନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଥିବା ହରିୟାଣା ରୋଡୱେସର ଡ୍ରାଇଭର ତଥା ଅପରେଟରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିବେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ” ପନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ଅପରେଟର ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। କ୍ରିକେଟରଙ୍କ କାର ସେମାନଙ୍କ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ଦୁଇଥର ଗଡ଼ିଯାଇଥିଲା (ଏକ ଡିଭାଇଡରକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ-ଦେହରାଡୁନ ରାଜପଥରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ)। ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ହରିୟାଣା ରୋଡୱେର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମେଣ୍ଟ ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ।

ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ରାଉରକେଲା ନିକଟରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା 25 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। କାରରେ ପନ୍ତ ଏକୁଟିଆ ଥିଲେ ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ଚକ ଉପରେ ଶୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଥିଲା। ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ କ୍ରିକେଟର ନିକଟ ସାଂଘାତିକ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୋଡାଜଳା ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଯାହା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସର୍ଜରୀ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଠାଯାଇପାରିବ। ଦିଲ୍ଲୀରୁ ରାଉରକେଲାକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ହାମଦପୁର ଜାଲ ନିକଟ ରାଉରକେଲର ନରସନ ସୀମାରେ ଥିବା ଡିଭାଇଡର ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା।

ମ୍ୟାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲ ଦେହରାଡୁନଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ର ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ କରାଯାଇଛି, କ୍ରିକେଟରଙ୍କ କପାଳରେ ଦୁଇଟି କଟି ଯାଇଛି, ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁ, ଗୋଡ, ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ପଛକୁ | ଶନିବାର ଦିନ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା କ୍ରିକେଟର ପନ୍ତଙ୍କ ଲକ ଦେଖିବାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସୁଥିବା ପରିଦର୍ଶକଙ୍କ ଉପରେ ଡିଡିସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ୟାମ ଶର୍ମା ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଶର୍ମା ANI କୁ କହିଛନ୍ତି, “ଯେଉଁମାନେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍, କାରଣ ସଂକ୍ରମଣର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଭିଆଇପି ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ କାରଣ ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସଂକ୍ରମଣର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |”

Leave a Reply

Your email address will not be published.