BCCI ଦେଲା ବଡ଼ ଅପଡେଟ ! ଭାରତରେ 2023 ODI ବିଶ୍ୱକପରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ରିଷଭ ପନ୍ତ

ଦେହରାଡୁନ୍‌ର ମ୍ୟାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମୁମ୍ବାଇର କୋକିଲାବେନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ବିସିସିଆଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ନୂତନ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଏକ କାରକୁ ଏକ ଡିଭାଇଡର୍ ଉପରେ ଚଢ଼ିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍କାନ କରାଯିବା ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ପନ୍ତଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଏକ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ 3-6 ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ 25 ବର୍ଷୀୟା ପୁରା ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜିନ ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ |

ତଥାପି, ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶରେ, ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଆବଶ୍ୟକ, ଅର୍ଥାତ୍ ଦକ୍ଷିଣପାଉ 2023 ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହରାଇବ |ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସକୁ ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛି ଯେ ଡନ୍ ଦିନ୍ସା ପାର୍ବାୱାଲା ପନ୍ତଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୁହ ପ୍ରବଳ ଥିବାରୁ ଫୁଲା ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତ 2023 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ ଏବଂ ଏହା ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ହେବ ଯାହାକି ଭାରତରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଖେଳାଯିବ |

ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏକମତ ନୁହଁନ୍ତି

ପାଞ୍ଚ ନୋ-ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି। 20 ଓଭରରେ 206/6 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପରିଦର୍ଶକମାନେ 16 ରନ୍ରେ ଖେଳ ଜିତିଥିଲେ | ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ 57/5 କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ଲଢ଼ିଥିଲେ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପଚାଶ ବର୍ଷ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ଶିବମ ମାଭି ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ କମୋ ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଇନିଂସର ଶେଷ ଓଭରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା 20 ରନ୍ ରକ୍ଷା କରିଥିବାରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ରନ୍ ହାର ଅଧିକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା। ପାଞ୍ଚ ନୋ-ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୁବକ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରୁଥିଲା ଏବଂ ଦୁଇଟି ଓଭରରୁ 37 ରନ୍ ଦେଇ ଏକ ସାଧାରଣ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.