BCCI ମୁଣ୍ଡରେ ପଡିଲା ଚଡକ ଡାକିଲା ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲ ବୈଠକ ! BCCI କୁ ଦେବାକୁ ହେବ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା

ଆଜି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବୈଠକ ଡାକରା ଦେଇଛି। ବିସିସିଆଇ ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲ୍ ବୈଠକ ଏକ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି, ପ୍ରାୟୋଜକ BYJUS ହତାଶ ହୋଇ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଇଡ-ଟେକ୍ ଜଏଣ୍ଟମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ କହିଥିଲା। ଏହି ସଭା ପ୍ରାୟତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମିଡିଆ ରାଇଟ୍ସ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସରୁ ଦେୟ ମଧ୍ୟ ବ AG ଠକର ଏଜେଣ୍ଡାରେ | BYJUS ବିସିସିଆଇ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କିନ୍ତୁ ଗତ ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ବୋର୍ଡ ଏଡ-ଟେକ୍ ମେଜରଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ମାର୍ଚ୍ଚ 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରଖିବାକୁ କହିଥିଲା। ଏହାର ମୋଟ ଶକ୍ତି 50000 | BYJUS ବିସିସିଆଇ ସହିତ ଏହାର ଜର୍ସି ପ୍ରାୟୋଜକ ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ନଭେମ୍ବର 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଡିଲର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ 35 ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର ଅଟେ।

2019 ରେ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଓପୋକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା। କାତୁରରେ 2022 ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ପ୍ରାୟୋଜକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବାଇଜୁ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟତମ। ବୈଠକର ଏଜେଣ୍ଡାରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଆଇଟମ୍ ଅଛି – “ବିଜୁ ଏବଂ STAR ମିଡିଆ ଅଧିକାର ଦେୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା” | ଷ୍ଟାର ହେଉଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଘରୋଇ ସିଜିନ ପାଇଁ ମିଡିଆ ଅଧିକାରର ବର୍ତ୍ତମାନର ଧାରକ | ମାର୍ଚ୍ଚ ପରେ ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଅଧିକାର ଆସିବ ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବରେ ଚାଲିବେ | ଗତ ବର୍ଷ ବିସିସିଆଇ 2023-2027 ଚକ୍ର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ମିଡିଆ ଅଧିକାରକୁ 48390 କୋଟିରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା। ଷ୍ଟାର 23,575 କୋଟିରେ ଟିଭି ଅଧିକାର କିଣିଛି | Viacom18 କୁ ଭାରତୀୟ ଉପମହାଦେଶ ପାଇଁ, 23,758 କୋଟିରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଭାରତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଛାଡିବା ପରେ BYJUS ଏକ ସମାପ୍ତି ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲା |

 ବିସିସିଆଇ କିନ୍ତୁ ସମୟସୀମାକୁ 6 ମାସ ବଢ଼ାଇ ମାର୍ଚ୍ଚ 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ତଥାପି, ଏଡ୍-ଟେକ୍ ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲକୁ ଡାକିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।ଗତ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ଏହାର ପ୍ରାୟୋଜକ ଭାବରେ ତିନୋଟି ବଡ କମ୍ପାନୀ ହରାଇଲା | ପେଟିଏମ୍, ଯାହା ବିସିସିଆଇର ଘରୋଇ ଅଧିକାରର ମାଲିକ ଥିଲା, ଏହାକୁ ମାଷ୍ଟରକାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କଲା | କିଲ୍ଟମେକର୍ସ MPL ଏକ ପ୍ରସ୍ଥାନ ମାର୍ଗ ଖୋଜି KKCL କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କଲା | ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଏମପିଏଲ ଟ୍ରେନିଂ କିଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଏସଏଲ ସିରିଜରେ କିଲର ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ଜର୍ସିରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାର ତତ୍ପରତା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.