ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଭାରତର ସଂଶୋଧିତ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ସେମାନଙ୍କ ପୁରୁଷ ଅପଡେଟ୍ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ 16 ଜଣିଆ ଦଳର ଅଂଶବିଶେଷ ଥିବା ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କୁ ଆହତ କାରଣରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ତିରୁବନନ୍ତପୁରମରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବନାମ ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ODI ସମୟରେ ଆୟର୍ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ, ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କୁ ଆୟରଙ୍କ ପରି ସମାନ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି।“ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଏବଂ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କୁ ଯିବେ। ବିସିସିଆଇର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ରାଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି।

ପାଟିଦାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପ୍ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୀମିତ ଓଭର ସସ୍ୱାର୍ଡ ର ଅଂଶ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ କାରଣ ଆୟରଙ୍କ ଆଘାତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଟକ ଖୋଲିବ।ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଥିଆ ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ODI ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବାରୁ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରିୟ। ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ODI ଜାନୁଆରୀ 18 ବୁଧବାର ଦିନ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ODI ପାଇଁ ଭାରତର ଅପଡେଟ୍ ଦଳ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ (wk), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ (wk), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଭିସି), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି , ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ରଜତ ପାଟିଦାର।

Leave a Reply

Your email address will not be published.