ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ କହିଲେ ଏହି ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ନାମ ଶୁଣିଲେ ମୋତେ ରାତିରେ ନିଦ ହଉନି

ଫିଟନେସ୍ ଅଧୀନରେ ତାଙ୍କର ଉପଲବ୍ଧତା ରହିଥିବାରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଆଗାମୀ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଏସିଆ କପରେ ହଂକଂ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଅଲଗା କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ମଧ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଥିଲେ। ସେ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ପୁନଥଇଥାନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସର ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରୁଛନ୍ତି।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଯୋଜନାରେ 34 ବର୍ଷୀୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଫିଟନେସ ପ୍ରମାଣ କରି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲରୁ ଖସି ଆସିଥିଲା। ନିକଟରେ ESPNcricinfo ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏପରିକି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜାଡେଜା ହିଁ ବୋଲର ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ‘ନିଦ୍ରାହୀନ ରାତି’ ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି, “ସଇଦ ଅଜମଲ ଟିକିଏ। ତା’ପରେ ଭାରତରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, ଏହା ଥିଲା ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା”।

ତାଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ, “କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏମଏସ ଧୋନି। ସେହି ତିନିଜଣ।” 60 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ଜାଡେଜା 2523 ରନ୍ ବ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି, ତିନି ଟନ୍, 17 ପଚାଶ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ସ୍କୋରରେ 175 ପ୍ୟାକ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ 171 ଟି ODI ରେ 2447 ରନ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର ଉଚ୍ଚ ସ୍କୋର 87 ଏବଂ 13 ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀରେ ରହିଛି। ଟି-୨୦ରେ ସେ 64 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 457 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର ଉଚ୍ଚ ସ୍କୋର 46 ରହିଛି। ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ସେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ 242, ODI ରେ 189 ଏବଂ ଟି -20 ରେ 51 ଟି ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.