ଭାରତର ପୁଣି ଏକ ପରାଜୟ ପାଇଁ ଦାୟୀ ହେଲେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ପୂର୍ବରୁ ନୋ ବୋଲିଂ ଆଉ 1st T-20 ରେ ଏମିତି ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ 1-0 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବାକୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତକୁ 21 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପାର୍ଥକ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରି ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଶେଷ ଓଭରରେ 27 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ କୈଫ  ଏବଂ ଉପସ୍ଥାପିକା ଜଟିନ୍ ସାପ୍ରୁ ଇନିଂସର ଶେଷ ଓଭରରେ ମତ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆର୍ଶଦୀପଙ୍କ ଦିନଟି ଖରାପ ଥିଲା। ଏପରିକି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟମ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ମୋଟ ଉପରେ ସେ 51 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 4 ଓଭରରୁ 1 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିୱିସ୍ 176/6 ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡିଭନ୍ କନୱେ ଏବଂ ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲ ପଚାଶ ଦଶକରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।177 କୁ ପଛରେ ପକାଇ ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ କେବେ ଖେଳରେ ନଥିଲେ | ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଏକ ବାଳିକା ବୋଲିଂ କରି ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ସେମାନେ ନିୟମିତ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଭାରତ ପାଇଁ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର (50) ଏବଂ SKY (47) ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଥମ T20I ବନାମ NZ ରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୁଲ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି

ଜାନୁଆରୀ 27 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଞ୍ଚିରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୁହାଯିବା ପରେ କିୱିସ୍ 176 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଆର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ନୂଆ ବଲ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଦଳ ପାଇଁ ବୋଲିଂ ଖୋଲିବାକୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଜାନୁଆରୀ 27 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଞ୍ଚିରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୁହାଯିବା ପରେ କିୱିସ୍ 176 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପରେ ସେମାନେ 21 ରନ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ଆୟୋଜକଙ୍କୁ 155/9 ରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲେ।

“ମୁଁ ଭାବିଲି ଫିନ୍ ଆଲେନ୍ ଏକ ସହଜ ୱିକେଟ୍, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ବରଖାସ୍ତ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ କାହିଁକି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ? ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ସେ ନିଜ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି। ଚୋପ୍ରା ହାଇଲାଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରଥମ ଓଭର ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ ଇନିଂସରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଗତି ଦେଇଥିଲା। “ଫିନ୍ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ତିନି ଚାରି ଚୌକା ମାରି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇଥିଲେ | ତା’ପରେ ତୁମେ କାହାକୁ ଭୟ କର ନାହିଁ | ଆର୍ଶଦୀପ ଭଲ ଦେଖାଯାଉ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କାହାଣୀର ଅନ୍ୟ ଅଂଶ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ଇନ୍ଦୋରର ତୃତୀୟ ODI ରେ ଆକ୍ରମଣ ଖୋଲିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଫିନ୍ ଆଲେନ୍ଙ୍କୁ ଏକ ଡକ୍ ପାଇଁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *