ବୋଲିଂ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚାରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ! 2ND ଟି-୨୦ ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ

ଆଘାତ ସହ ସାଇଡରେ ମନ୍ତ୍ର ପରେ ଏକାଦଶ ଖେଳକୁ ଫେରିବା ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଆଦର୍ଶ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ନାହିଁ। ଗୁରୁବାର ପୁଣେ | ଇନିଂସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ଅର୍ଶଦୀପ ଲଗାତାର ଥର ଅତିକ୍ରମ କରି ଟି-୨୦ରେ ନୋ-ବଲ୍ର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ବୋଲିଂ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ। ଅମ୍ପାୟାର ଓଭରର ଅନ୍ତିମ ବଲ୍ ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲି ଶାସନ କରିଥିଲେ। ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ନୋ-ବଲ ବୋଲିଂ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଆର୍ଶଦୀପ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ନୋ-ବଲକୁ 14 କୁ ନେଇଥିଲେ।

5 ଟି ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରି ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସିସିର ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି, ହମିଶ ରାଉତରଫୋର୍ଡଙ୍କ ପରେ, ଟି-୨୦ରେ 5 ଟି ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଓପନର୍ କୁସାଲ ମେଣ୍ଡିସ୍ ଚାରିଟି ଛକା ମାରି ମାଗଣା ହିଟ୍ ର ସୁଯୋଗ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା 206 ରନ୍ କରିବାକୁ ପଛ ଘୁଞ୍ଚା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଆର୍ଶଦୀପ ମାତ୍ର 2 ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ 206/6 ପୋଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବାରେ  ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା, ଚାରିଥ୍ ଆସାଲଙ୍କା ଏବଂ କୁସାଲ୍ ମେଣ୍ଡିସ୍ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଗ୍ରୀଟ୍ ଏବଂ ସଂକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ 22 ଟି ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 56 ରନ୍ କରି ଶାନାକା ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ଆସାଲଙ୍କା ଏବଂ ମେଣ୍ଡିସ୍ ଯଥାକ୍ରମେ 37 ଏବଂ 52 ର ଗ୍ରୀଟ୍ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ଖେଳରେ ଭାରତ ସାତୋଟି ନୋ-ବଲ ବିତରଣ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.