IPL 2023 ନିଲାମରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କୁ ବାଛି ନଥିବାରୁ ପାସ୍ତାଉଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଦଳ

ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ନଆସିବାରୁ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍କୁ ବହୁତ ଦୁଖି କରିଛନ୍ତି। ଟେଲିଭିଜନରେ ଅଧିକାଂଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଶଙ୍କାଙ୍କୁ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିନିସର୍ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରୁଛନ୍ତି | ତଥାପି 50LACS ମୂଲ୍ୟରେ ସେ କୌଣସି ଟେକର୍ ପାଇଲେ ନାହିଁ | ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଭଳି ଦଳ ଯାହାର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଅଧିନାୟକ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଦଳରେ କୌଣସି ବିଗ୍ ଫାଇନିସର୍ ସେମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ଅଭିଶାପ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ସମୟରେ, ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶାନାକା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳରୁ SOS କଲ୍ ପାଇବେ | କାହିଁକି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶାନାକା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ହେବା ଉଚିତ୍? ଗୁରୁବାର (ଜାନୁୟାରୀ 6) ପୁଣେରେ ଶାନାକା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଟି -20 ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଯୁବ ବୋଲିଂ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଶାନାକା ମାତ୍ର 22 ଟି ଡେଲିଭରିରୁ 56 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦୁଇଟି ଚୌକା ଓ 6 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ପରେ, ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଖେଳାଳିମାନେ ତାଙ୍କ ନାମ ବିରୋଧରେ କାହିଁକି ଆଇପିଏଲ୍ ଚୁକ୍ତି କରନ୍ତି ନାହିଁ ସେନେଇ ଫିକ୍ସିଂ ହୋଇଥିଲେ। ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପରି ଦଳଗୁଡିକ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ଶାନାକା ପରି ଜଣେ ଶାନ୍ତ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଏହି ତଥ୍ୟ ଅଧିକ ବିସ୍ମୟଜନକ ହୋଇଥାଏ | ଗୁରୁବାର ଦିନ, ଶାନାକା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସହିତ ସମାନ ହୋଇଥିଲେ ଯିଏ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜକୁ 84 ଟି ଗେମରେ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ସିନିୟର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରେ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ପାଞ୍ଚଟି ଟି-୨୦ ନକ୍ 47 * (19), 74 * (38), 33 * (18), 45 (27), ଏବଂ 56 * (22) । ସେ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ 400 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସହ ପ୍ରଥମ SL ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ରିଜ୍ୟୁମରେ ଏହି ସମସ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ସହିତ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଥିବା ଶୋଷଣ ସହିତ, କିଛି ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦରେ ଅନୁତାପ କରିବେ |

SUNRISERS ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ନିଲାମରେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା | କିନ୍ତୁ କୋଚିରେ ଶାନାକାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତିଧ୍ୱନିତ ହେବାପରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ୟାଡଲ୍ ତଳେ ରହିଲା | ନିଲାମ ସମୟରେ SRH 13 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ | ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମହଙ୍ଗା କ୍ରୟ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ସେମାନେ ମାୟାନ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ଙ୍କୁ ବ୍ୟାଗ୍ କଲେ | ତେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ କିଏ ରହିବେ ସେନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠି ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.