ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ପରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ! ପୁରା ବର୍ଷ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାହାରେ ରହିବେ ପନ୍ତ

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2023 ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପନ୍ତ ସମଗ୍ର 2023 ପାଇଁ ଆଉଟ୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ସେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ରୁର୍କି ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପନ୍ତ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ କପାଳରେ ଗଭୀର କାଟ ଏବଂ ଆଣ୍ଠୁରେ ତିନୋଟି ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପନ୍ତ 6 ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଦଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଅର୍ଥାତ ସେ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ। ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ତାଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସମୟ ଅବଧି ଉପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ସରକାରୀ ଅଦ୍ୟତନ ପ୍ରଦାନ କରିନଥିବାବେଳେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥାର ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ସେ ଅତି କମରେ ମାସ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ପନ୍ତ ଶେଷରେ ବାଂଲାଦେଶରେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମଙ୍ଗଳବାର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ 2023 ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ହରାଇବାକୁ ପନ୍ତ |

ଦେହରାଡୁନ୍‌ର ମ୍ୟାକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମୁମ୍ବାଇର କୋକିଲାବେନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ବିସିସିଆଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ନୂତନ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଏକ କାରକୁ ଏକ ଡିଭାଇଡର୍ ଉପରେ ଚଢିଥିଲି, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍କାନ କରାଯିବା ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ପନ୍ତଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଏକ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ 3-6 ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ 25 ବର୍ଷୀୟା ପୁରା ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜିନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ |

ତଥାପି, ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିକାଶରେ, ଡାକ୍ତରମାନେ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଆବଶ୍ୟକ, ଅର୍ଥାତ୍ ଦକ୍ଷିଣପାଉ 2023 ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହରାଇବ |ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସକୁ ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛି ଯେ ଡନ୍ ଦିନ୍ସା ପାର୍ବାୱାଲା ପନ୍ତଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୁହ ପ୍ରବଳ ଥିବାରୁ ଫୁଲା ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।“3-4 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ଆସିବ, କିନ୍ତୁ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ଭୟଙ୍କର | ଏଥିସହ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ପ୍ରକୃତିକୁ ଦେଖି ପନ୍ତଙ୍କୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ 8-9 ମାସ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ” ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତ 2023 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ ଏବଂ ଏହା ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ହେବ ଯାହାକି ଭାରତରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଖେଳାଯିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.