ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଲା ନିଜର 5 ଜଣିଆ ସିଲେକସନ ଟିମ ! ନୂଆ ଟିମ ସହିତ ନୂଆ ନିୟମ

ସୁଲକୃଷ୍ଣ ନାୟକ, ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା ଏବଂ ଜଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ର କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଶନିବାର ଦିନ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଚୟନ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ନଭେମ୍ବର 18, 2022 ରେ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ ପରେ ବୋର୍ଡ ପ୍ରାୟ 600 ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା। ଉପଯୁକ୍ତ ବିଚାର ଏବଂ ଯତ୍ନର ସହ ବିଚାର କରିବା ପରେ, CAC ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ 11 ଜଣଙ୍କୁ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କଲା | ସାକ୍ଷାତକାରକୁ ଭିତ୍ତିକରି ବରିଷ୍ଠ ପୁରୁଷ ଜାତୀୟ ଚୟନ କମିଟି ପାଇଁ କମିଟି ନିର୍ବାହୀ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଚେତନ ଶର୍ମା, ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ, ସୁବ୍ରୋଟୋ ବାନାର୍ଜୀ, ସାଲିଲ ଆଙ୍କୋଲା ଏବଂ ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଶରତଙ୍କୁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି।

ବରିଷ୍ଠ ପୁରୁଷ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ କମିଟି ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସୁପାରିଶ କରିଥିଲେ। ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଚୟନ କମିଟି ଚୟନ ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତ କ୍ରିକେଟର ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା, ଜାଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ତିନିଜଣିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି (ସିଏସି) କୁ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ନିଯୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି।

ମହିଳା IPL 2023 ନିଲାମ |

ଫେବୃଆରୀରେ ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ ସିଜିନ  ପାଇଁ ଦଳ ବାଛିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ 2023 ମହିଳା ଟି -20 ଲିଗ୍ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ ରେଜିଷ୍ଟରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଜାନୁଆରୀ 26 ରେ 5 PM ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ କ୍ୟାପଟେଡ୍ ଏବଂ କ୍ୟାପଟେଡ୍ – ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି

Leave a Reply

Your email address will not be published.