ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପରେ ପୁଣି ଜଣେ ଭାରତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ODI ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ NZ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି

ଗତ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦଳର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଭାରତ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି, ବ୍ୟାକ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ଆଇୟରଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଥିବା ରଜତ ପାଟିଦାର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଛନ୍ତି। ଆୟର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ 50 ଓଭର ସିରିଜରେ ଖେଳିଥିଲେ, ଯାହା ଭାରତ 3-0 ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିଥିଲା। 42 ଟି ODI ରେ ସେ ହାରାହାରି 46.60 ରେ 1631 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, 2 ଶତକ ଏବଂ ପଚାଶ ପଚାଶ ସାହାଯ୍ୟରେ | ସେ ଗତ କିଛି ସିରିଜରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି |ଏହି ସମୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଶୀର୍ଷ ଫର୍ମକୁ ନେଇ ସିରିଜକୁ ଯିବାକୁ ଭାରତ ନିଶ୍ଚିତ ହେବ। କୋହଲି ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ସିରାଜ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ 9 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା- ଏକ ମହାନ କ୍ୟାରିୟର ଯାହା ଆଘାତ ହେତୁ କମ ହୋଇପାରେ |

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ। । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ଭାରତ ଜାନୁଆରୀ 2023 ର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ଏବଂ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ।

 ତା’ପରେ ଘରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳିବ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ନିସନ୍ଦେହ | ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2022 ପରଠାରୁ 29 ବର୍ଷୀୟା ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ଏତେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଓ ଅବନତି ଘଟିବା ସହିତ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି, “ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କମ୍ ହୋଇପାରେ କି?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.