ଜଣେ ଦେଶୀ କୁ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ଏହି ଦୁହେଁ MI କୁ ଜିତାଇ ପାରିବେ IPL 2023 | 5 ଥର ଟାଇଟେଲ ବିଜେତା MI ଏଥର ପୁଣି ରଚିବି ଇତିହାସ

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର 14 ଟି ଲିଗ୍ ଖେଳ ମଧ୍ୟରୁ 10 ଟି ହରାଇ ପଏଣ୍ଟ୍ ଟେବୁଲ୍ ତଳେ ରହିଥିଲେ | ଏକ ସୁନ୍ଦର ସନ୍ତୁଳିତ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ଥିବା ସତ୍ୱେ  ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଏକ ୟୁନିଟ୍ ଭାବରେ କ୍ଲିକ୍ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ସିଜନରେ ସେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ଏମଆଇ ସେମାନଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ତଳେ ପାଞ୍ଚଟି ଟାଇଟଲ୍ ସହିତ ଦୁଇଟି ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଲିଗ୍ ଟ୍ରଫି ସହିତ ଗତ ବର୍ଷର ମୁମ୍ବାଇ ଭିତ୍ତିକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଅଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହୋଇଛି। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ କ୍ଲିକ୍ କରିପାରିଲା ନାହିଁ, ଯାହା ଗତ ସିଜନରେ ସେମାନଙ୍କର ପତନ ଘଟାଇଥିଲା | ତେବେ, ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଭାଗ୍ୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଆଶା କରିବ କାରଣ ସେମାନେ 19 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ୍ ଏବଂ ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ସବୁଠାରୁ ଭୟଭୀତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ କରିବେ।

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ କ୍ରମାଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରକାଶ ପାଲଟିଛନ୍ତି। 2021 ମସିହାରେ, ତାଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆଇପିଏଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଲୋଡ୍ ଏବଂ ଚମତ୍କାର ଅବଦାନ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ ସହିତ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା |ତାଙ୍କର ଡେବ୍ୟୁ ପରଠାରୁ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 45 ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 46.41 ରେ 1578 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। SKY ଟି 45 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 1 ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତାରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଧାନ୍ୟର ପରିମାଣ କହିଥାଏ |ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଫଏଲ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ, SKY ଆଘାତ ହେତୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କିଛି ଖେଳରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲା ଏବଂ ବ୍ରେଭିସ୍ ୧ 19 ବର୍ଷରୁ କମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ର ବଡ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯାଉଥିଲେ |

ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ଏକ ସିଜିନ  ହୋଇପାରେ ଯେଉଁଠାରେ ଖେଳ ଶୈଳୀରେ ସମାନତା ପାଇଁ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ସହ ବ୍ରେଭିସ୍ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଆଲୋକ ମଧ୍ୟରେ ମଞ୍ଚର ମାଲିକ ହୋଇପାରନ୍ତି | 19 ବର୍ଷୀୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ନିକଟ ଅତୀତରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ବିଶାଳ ଲମ୍ଫ ନେଇଛନ୍ତି, CSA T20 ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ମାତ୍ର 35 ଟି ବିତରଣରେ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି | ଯଦିଓ ଜଣେ ଯୁକ୍ତି କରିପାରନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ବ୍ରେଭିସ୍ ଏବଂ SKY ର ସମାନ ଖେଳ ଶୈଳୀ ଅଛି ଏବଂ ଗୋ ଶବ୍ଦରୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ଏହା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକ୍ କଥା ହୋଇପାରେ କାରଣ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶଂସା ହୋଇପାରେ | ଯାଦବ ଯେହେତୁ ଏହା ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବ | ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏହି ଯୋଡ଼ି କ୍ଲିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆଶା କରିବ କାରଣ ଏହା ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍, ତିଲକ ଭର୍ମା ଏବଂ ଟିମ୍ ଡେଭିଡ୍ଙ୍କ ଭଳି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମିଶ୍ରଣ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.