5 ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ଖେଳିବେ IPL 2023 ! ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଫିଟ୍ନେସସ କୁ ନେଇ IPL ରେ ରଖାଯିବ କଡା ନଜର

ଆଧୁନିକ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ଷମାହୀନ ହୋଇଥିବାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିମାନେ ବହୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ନିକଟତମ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ସହିତ ଶେଷ ତିନୋଟି ODI ସିରିଜ୍ ଖେଳିଛି, ଆମେ ଫର୍ମାଟଗୁଡିକରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷୀ କରିପାରି ନାହୁଁ | ବିଶେଷକରି ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା ଅନୁଭବ କରିଛି। ଏଠାରେ ପାଞ୍ଚଟି ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ଫିଟନେସ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର 2023 ସଂସ୍କରଣ ସମୟରେ ଅତି ନିକଟରୁ ଦେଖାଯିବ |

# 5 ମୋହସିନ୍ ଖାନ୍

ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ପାଇଁ ମୋହସିନ୍ ଖାନଙ୍କର ଏକ ବ୍ରେକଆଉଟ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଅଭିଯାନ ଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଗତି ଏବଂ ଫଳାଫଳ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବ-ଚରମ ପ୍ରବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଭାବରେ, ଯଦିଓ ବାମହାତୀ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ 2 ପରଠାରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ଖେଳ ଖେଳି ନାହିଁ | ଆଇପିଏଲ ପରଠାରୁ ମୋହସିନ୍ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଏବଂ କାନ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୃଥକ ରହିଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି, ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନ ଥିବାରୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଜାତୀୟ ସେଟଅପ୍ ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। 24 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କର ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଅନେକ କିଛି ଅଫର୍ ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ସେ IPL 2023 ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅତି ନିକଟରୁ ନଜର ରଖାଯିବ |

# 4 ଖଲିଲ ଅହମ୍ମଦ

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବାମହାତୀ ଯିଏକି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଆଘାତର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି, ଖଲିଲ ଅହମ୍ମଦ ଗତ ବର୍ଷର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପାଇଁ ସାଇଡରେ ଅଛନ୍ତି। 25 ବର୍ଷୀୟା ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଶେଷ ହେବା ପରଠାରୁ କେବଳ ତିନୋଟି ସୟଦ ମୁଶତାକ୍ ଅଲି ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଗତ ବର୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ ଖାଲିଲ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଥିଲେ, ଜାତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଆଶା ଜାଗ୍ରତ କରିଥିଲେ। ସେ ଫିଟ୍ ରହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଘରୋଇ ରେଡ-ବଲ୍ ସିଜିନ  ମଧ୍ୟ ହରାଇବେ।

# 3 ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷରେ ତାଙ୍କୁ ଧରିଛି କି? ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ବିଳମ୍ବରେ ବ୍ୟାକ୍ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ଅଭାବରୁ ଭାରତ ତାଙ୍କ ଆଘାତକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରୁନଥିବା ପରି ମନେହୁଏ। ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ସମୟରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବେ।

# 2 ଦୀପକ ଚହର |

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଛାଡି ପଏଣ୍ଟ୍ ଟେବୁଲରେ ନବମ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବାକୁ  ଚହର ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପେ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କିଛି ଧଳା ବଲ ଖେଳ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ଦୁଇଟି ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜକୁ ସ୍ଥାୟୀ ସମୟ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଭାରତ ଅଧୀନରେ ଥିବା କିଛି ପେସ୍ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚହର ଅନ୍ୟତମ ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ CSK ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଟ୍ରାକ୍ କରାଯିବ, ଏହି ଆଶାରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି |

# 1 ପ୍ରସାଦ କୃଷ୍ଣ

ପ୍ରସୀଦ କୃଷ୍ଣ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପରଠାରୁ କେବଳ ନଅଟି ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଟେ। ସେ ଆହତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପେସର୍ ODI ରେ ଜାତୀୟ ଦଳର ଅଗ୍ରଣୀ ବୋଲର ହୋଇପାରିଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଫର୍ମାଟକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରସାଦ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ, ଆଘାତ ସହ ସମଗ୍ର ଘରୋଇ ସିଜିନ କୁ ହରାଇଛନ୍ତି | ଯଦି ସେ ଅଧିକ ଯୋଗଦାନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ, ତେବେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତର 2023 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଳମ୍ବିତ ମାମଲା ଦେଖାଇପାରିବା | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ଏକ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ସେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହୋଇପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.