ଏହି 4 ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳିବା ଉଚିତ୍

ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ନାଗପୁରର ଭିସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ରେଡ-ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। 2023 ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (ଡବ୍ଲୁଟିସି) ଫାଇନାଲରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ତିନୋଟି ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ |ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେଉଛି। ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ତିନୋଟି ଟି -20 ଏବଂ ଅନେକ ODI ପାଇଁ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା। ଦଳ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିଲେ, BGT ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ରେଡ୍-ବଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଭ୍ୟାସ ପାଇବା କିଛି ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟକ ହୋଇପାରେ | ଏହା ହାସଲ କରିବାର ଗୋଟିଏ ଉପାୟ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳ |ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ଏହିପରି ଚାରିଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବୁ ଯେଉଁମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ପୂର୍ବରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳରେ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍।

KL ରାହୁଲ

ବର, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଜାନୁଆରୀ 24 ରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଶେଷ ଗ୍ରୁପ୍ ଖେଳ ଖେଳିବା ଅସମ୍ଭବ ହେବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ ଖୋଲିବାକୁ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି। 30 ବର୍ଷୀୟା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ODI ଏବଂ T20I ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ BGT ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଅଭ୍ୟାସ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ |

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପରି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ODI ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନାହାଁନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରି, ପିଠିରେ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ଆଇୟରଙ୍କୁ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା |ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ଦଳ ମୁମ୍ବାଇର ଶେଷ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଗ୍ରୁପ୍ ଖେଳ ଖେଳିବା ତାଙ୍କ ପକ୍ଷେ ଅସମ୍ଭବ, ସେ ଜାନୁଆରୀ 31 ରେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରନ୍ତି, ଯଦି ମୁମ୍ବାଇ ନକ୍ଆଉଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରେ |

ବିରାଟ କୋହଲି

ଯଦିଓ ଆଧୁନିକ ଯୁଗର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବିରାଟ କୋହଲି ପୁଣି ଥରେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ପୁନର୍ବାର ଫର୍ମକୁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଅନୁବାଦ କରିନାହାଁନ୍ତି |ଯଦି ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଟ୍ରୋନ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ତେବେ ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଭାବୁଛି ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ଦିନିକିଆ ପରିବର୍ତ୍ତେ 24 ତାରିଖରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳିବା ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା ହେବ। ଏହି ସମୟରେ, ମଲ୍ଟି ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳାଳୀମାନେ ସିଧା ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରବୃତ୍ତି କରନ୍ତି |

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା

ବୋଧହୁଏ ତାଲିକାର ଏକମାତ୍ର ନାମ ଯିଏ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି ତାହା ହେଉଛି ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା |ଅଗଷ୍ଟ ପରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାହାରି ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ପଡ଼ିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର (ଜାନୁଆରୀ 4) ତାମିଲନାଡୁ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଗ୍ରୁପ୍ ଖେଳ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ସରାଷ୍ଟ୍ର ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ବାମହାତୀ ପୂର୍ବରୁ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.