ଏ ବର୍ଷ ସିଜିନ୍ରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି CSK ର 3 M | IPL 2023 CSK ର 3 ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ହୋଇଛି

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଆଇପିଏଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଫଳତମ ଦଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ଚାରିଟି ଟାଇଟଲ୍ ଅଛି | ଅବଶ୍ୟ, 2022 ରେ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ଖରାପ ସିଜିନ  ଥିଲା କାରଣ ସେମାନେ ଟାଇଟଲ୍ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ସେମାନେ ସିଜିନରେ ମାତ୍ର 4 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ 9 ମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ |ଏକ ସଫଳ ଦଳ ସର୍ବଦା ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରେ | ଯଦିଓ CSK ସେମାନଙ୍କର 2018 ଏବଂ 2021 ଟାଇଟଲ୍ ବିଜୟରେ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ସ୍କ୍ୱାଡ୍ ପାଇ ନଥାଇପାରେ, ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ |ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ତିନିଜଣ ଯୁବକ, ଯେଉଁମାନେ ଲିଗ୍ ର ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ହଳଦିଆ ପାଇଁ ଏକ ସଫଳତା ସିଜିନ ପାଇପାରନ୍ତି |

# 1 ମୁକେଶ ଚୌଧୁରୀ

ମୁକେଶ ଚୌଧୁରୀ ଜଣେ ବାମହାତୀ ପେସର ଯିଏ ଘରୋଇ ସ୍ତରରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି। ସେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପୂର୍ବରୁ ମେଗା ନିଲାମରେ CSK ଦ୍ୱାରା 20 ଲକ୍ଷ ଡଲାରରେ ସ୍ୱାକ୍ଷର ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ସେ 13 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି 17.06 ରେ 16 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ 9.32 ହାରରେ ଅର୍ଥନୀତି କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଅର୍ଥନୀତି ହାର ଅଧିକ ଥିଲା, ସେ ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ କୋହଲି, ୱିଲିୟମସନ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ପରି ବଡ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେ ଦୀପକ ଚହର, ଡୱେନ ପ୍ରିଟୋରିୟସ ଏବଂ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସହ ସିଏସକେର ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟର ଏକ ଅଂଶ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବଣ୍ଟିତ ଭୂମିକାରେ ପାଦ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା  ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆଗକୁ ଯାଇପାରିବ |

# 2 ମହେଶ ଥାକଶାନା |

ମହେଶ ଥାକଶାନା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଜଣେ 22 ବର୍ଷୀୟ ‘ରହସ୍ୟ’ ସ୍ପିନର | ‘ରହସ୍ୟ’ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ଚେନ୍ନାଇ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପୂର୍ବରୁ ମେଗା ନିଲାମରେ ମାତ୍ର 70 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲା। ସେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ଭିତ୍ତିକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଥେକ୍ସାନାଙ୍କର ଭଲ ଡେବ୍ୟୁ ସିଜିନ ଥିଲା | ସେ ହାରାହାରି 21.8 ଏବଂ ଇକୋନୋମି ହାର 7.46 ରେ 9 ଇନିଂସରେ 12 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ | ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି-୨୦ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦୃଢ଼  ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଥିଲେ, ହାରାହାରି 22.4 ରେ 8 ଇନିଂସରେ 9 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟା ପିଚରେ ଅର୍ଥନୀତି 6.70 ରହିଥିଲା। ସେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ମୋଏନ୍ ଅଲିଙ୍କ ସହ CSK ର ସ୍ପିନ୍ ଆକ୍ରମଣର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହେବେ | ସେ ଚେପକ୍ ଠାରେ ଥିବା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଘରୋଇ ଖେଳଗୁଡିକରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରନ୍ତି |

# 3 ମାଥେଶା ପାଥିରାନା

ଗତ ବର୍ଷ U-19 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମାଥେଶା ପାଥିରାନା, ‘ବେବି ମାଲିଙ୍ଗା’ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ତାଙ୍କୁ ଆହତ ଆଡାମ ମିଲନେଙ୍କ ବଦଳରେ ସିଏସକେ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲା | ଗତ ବର୍ଷ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ପୃଥରିନା ନିଜର ଆଇପିଏଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଏସିଆ କପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ ଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ କାଣ୍ଡି ଫାକଲନ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି | ତଥାପି, ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରର ଏକ ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ବୋଲିଂ ଆକ୍ସନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସହିତ ବହୁତ ସମାନ | ଯଦିଓ ସେ CSK ର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଷ୍ଟାର୍ଟର୍ ହୋଇନପାରନ୍ତି, ସେ ସିଜିନ ରେ କିଛି ସମୟରେ ସହଜ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିପାରନ୍ତି | ଯଦି ପିଚ୍ ଯୁବକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ତେବେ ସେ ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ସାଥୀ ଥାକଶାନାଙ୍କ ବଦଳରେ ଆସିପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.