3 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି-୨୦ ରେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ବଦଳାଇ ପାରିବେ

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଘରୋଇ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଆଘାତ ଭୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଆଘାତ ସହ ବାଦ ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଜାନୁଆରୀ 27 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଞ୍ଚିରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜନ୍ମିତ କ୍ରିକେଟର ହାତଗୋଡ଼ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବା ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କୁ ଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ପୁଣେରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳ ସମୟରେ ସେ ଏହି ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏନସିଏକୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ରାଉତରାଜ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ମେଡିକାଲ୍ ଟିମ୍ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଆଘାତର ପ୍ରକୃତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡି ନ ଥିବା ବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ। ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ତିନିଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି-୨୦ରୁ ରୁତୁରାଜଙ୍କୁ ବଦଳାଇ ପାରିବେ।

3. ୟଶ ଧଲ୍

U19 ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜେତା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହେବା ପାଇଁ ଆଗଧାଡିର ଅନ୍ୟତମ ଭାବରେ ଏହାକୁ ହେଡଲାଇନରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛି | ଯଦିଓ ସେ ଏହି କଟ୍ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ୟଶ ଧଲ୍ ଜଣେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଟନ୍ତି | U19 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରଠାରୁ ସେ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନାହାଁନ୍ତି | ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ସିଜିନରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଚମତ୍କାର ଅଭିଯାନ ଥିଲା | ୟଶଙ୍କ ଧଳା-ବଲ୍ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଆଖିଦୃଶିଆ | ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡେବ୍ୟୁ ସୟଦ ମୁଶତାକ୍ ଅଲି ଟ୍ରଫି ଅଭିଯାନରେ ହାରାହାରି 72.60 ରେ 363 ରନ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ସେ 131.52 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।  ଯଦି ରୁତୁରାଜ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଏ ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀର ଯୁବକ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିବା ଏକ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ହେବ।

2. ନାରାୟଣ ଜଗଦେସନ

ତାମିଲନାଡୁରେ ଜନ୍ମିତ କ୍ରିକେଟର ଧଳା ବଲ କ୍ରିକେଟରେ କିଛି ନାଲି ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ସମୟରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ସେ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 830 ରନ୍ ସହ ହାରାହାରି 138.33 ଏବଂ 125.38 ରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ | ସେ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 141 ଡେଲିଭରିରୁ 277 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସର୍ବାଧିକ ତାଲିକା A ସ୍କୋର ଅଟେ | ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚୟନ କମିଟି ଯଦି ଏକ ରୁଟୁରଜ ଆଘାତରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଏ ତେବେ ଏକ ଇନ-ଫର୍ମ ଜାଗାଦେସନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହୋଇପାରେ |

1. ଯଶାସଭି ଜେସୱାଲ

2020 U19 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଯଶାସଭି ହାରାହାରି 133.33 ରେ 6 ଟି ଗେମ୍ରେ 400 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ନିଜର ପ୍ରଥମ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ସାଉଥ୍ ପାଉ, ଯିଏ ଆଖିଦୃଶିଆ କଭର ଡ୍ରାଇଭ୍ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ସେବେଠାରୁ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନାହିଁ | ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ଟନ୍ ଟନ୍ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଇପିଏଲରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସଫଳତାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଛନ୍ତି। 130 ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 23 ଟି ଗେମ୍ରେ 547 ରନ୍ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ ଅଂଶୀଦାର କରିବା ଭବିଷ୍ୟତରେଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ କାରଣ ସେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଶାସନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହିପରି, ଯଦି ରୁତୁରାଜ ଏହି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନହୁଏ ତେବେ ସେ ମିଶ୍ରଣରେ ରହିବା ଏକ ଭଲ ପସନ୍ଦ ହୋଇପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.