3 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 3rd ODI ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି

ଜାନୁଆରୀ 21 ରେ ରାୟପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ 2-0 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଜାନୁୟାରୀ 24, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଇନ୍ଦୋରର ହୋଲକର କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଖେଳାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଅନ୍ତିମ ODI କୁ ଯାଇ ଉଭୟ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି କାରଣ ହୋଲକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସ୍ଥିତି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେହି ନୋଟ୍ ଉପରେ, ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ତିନୋଟି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଏକ ବଡ଼ ବାହାଘର କରିପାରନ୍ତି |

# 3 ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅନ୍ୟତମ ବିପଜ୍ଜନକ ହିଟର୍ ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିରିଜରେ ମଞ୍ଚ ସ୍ଥିର କରିନାହାଁନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଏକ ୱାଇଲ୍ଡ ହିକ୍ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ବ୍ୟାଟର୍ 11 ପାଇଁ ସଫା କରାଯାଇଥିଲା | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରେ, ଫିଲିପ୍ସ ପୁରା ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଭୟଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର 36, ଦଳର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍କୋର, ପାଞ୍ଚଟି ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଦକ୍ଷତାର ସଙ୍କେତ ଦେଖାଇଥିଲେ |ଫିଲିପ୍ସଙ୍କର ପ୍ରଚୁର ଶକ୍ତି ଅଛି ଏବଂ ପୂର୍ବ ଖେଳରୁ ତାଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ତଳେ କିଛି ରନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | 26 ବର୍ଷୀୟା ଇନ୍ଦୋରରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ସୀମାଗୁଡିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଯୋଗ କରିବେ ଏବଂ ସିରିଜ୍କୁ ଉଚ୍ଚରେ ଶେଷ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରିବେ |

# 2 ରୋହିତ ଶର୍ମା

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଗତଥର ଭାରତ ପାଇଁ ତିନି ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ମାର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ପରଠାରୁ ଏହା 50 ରୁ ଅଧିକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଇନିଂସ ହୋଇଛି। 2022 ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ତାଙ୍କ ଶକ୍ତିର ଶିଖରରେ ନଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଶୁଭ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି।ପାୱାରପ୍ଲେ ଓଭରରେ ରୋହିତ ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଅନେକ ଥର ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ସେ ନିଜ ୱିକେଟ୍ ଫିଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ସ୍କାନରରେ ଆସିଛନ୍ତି।ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଓପନିଂ ODI ରେ ଏକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା 34 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରାୟପୁରରେ ନିଜର 48 ତମ ODI ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏକ ଡେଲିଭରି ଦ୍ୱାରା ଏହା ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିଲା ଯାହା କମ୍ ରହିଥିଲା |ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ରୋହିତ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଏକ ପ୍ରାରମ୍ଭକୁ ଏକ ବଡ଼ ସ୍କୋରରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଆଶା କରିବେ |

# 1 ଶୁବମାନ ଗିଲ୍ |

ଏହି ତାଲିକା ପାଇଁ ବୋଧହୁଏ ସବୁଠାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଭାରତ ପାଇଁ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ବିଶେଷ କରି ଗୋଟିଏ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ। ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବକ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାଞ୍ଚଟି ODI ଇନିଂସରେ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ 113.7 ହାସଲ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର କିନ୍ତୁ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଶୋଷଣ ସହିତ ଗିଲ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିବାକୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅନନ୍ୟ କ୍ଲବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ସେ ରାୟପୁରରେ ଅପରାଜିତ 40 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଇନ୍ଦୋରରେ ନିଜର ଆନନ୍ଦ ରନ୍ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.