ବାରମ୍ବାର ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ନିରାଶ ହେବା ପରେ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକା ପାଇଁ ଖେଳିବେ କି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ?

ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି | ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଖାପାଖି ଥିବାବେଳେ ସେ ODI ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଟି-୨୦ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେବେ। ସାମସନ୍ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ODI ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ | ତେବେ ବାଂଲାଦେଶରେ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପାଇଁ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ ପାଇଁ ସେ ପୁଣିଥରେ ODI ଦଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ଚୟନ କମିଟି ଉପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ରାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମର୍ଥକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଧୀନରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ଖୋଜିବା ଏବଂ ODI ସ୍ୱାର୍ଡରେ ନୁହେଁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ପରି ଖେଳାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା | ହାରାହାରି 66 ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ?? କଦାପି ଅନୁକମ୍ପା ସମାପ୍ତ କରେ ନାହିଁ | ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଯେ ଦଳ ଇଣ୍ଡିଆ ତଥାପି ପୂର୍ବ କ୍ଷତିରୁ କିଛି ଅଧ୍ୟୟନ କରିନାହିଁ | ଏହି ସମୟରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଧଳା ବଲ ମ୍ୟାଚରୁ ଡ୍ରପ କରାଯାଇଛି। ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏହି ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଲଙ୍କାନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ବାଜବଲ୍ ରେ ଖୋଳନ୍ତି, ଦ୍ରାବିଡବଲ୍ କୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି |

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ପାଇଁ ଭାରତକୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିଜକୁ ଅପମାନରୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲା। ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟରେ ଅନେକ ଟ୍ୱିଷ୍ଟ୍ ଏବଂ ଟର୍ନ୍ ଥିଲା | 3 ଦିନର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପୋଲ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଟାଇଗରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଖେଳକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ଭାରତକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଲେ କାରଣ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ 35/4 ଥିଲା ଏବଂ 110 ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ହାତରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଶେଷ ଦିନରେ ଜିତିବାକୁ ଦଉଡନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.