ଏଥର ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ କି ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାମ୍ କୁରାନ୍ ?

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାମ କୁରାନ୍ ଏକ ଭଲ ଡିଲ୍ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକଙ୍କ ଭଳି ସମାନ “ବ୍ରାକେଟ୍” ରେ ରହିବା ତାଙ୍କ ସମ୍ଭାବନାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। କୋଚିରେ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଭଳି ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଅନେକ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବଡ ଟେଣ୍ଡର କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। କୁରାନ୍, ଯାହାର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ 2 କୋଟି ଟଙ୍କା, ସେ ନିଲାମରେ ନିଜର ଆୟକୁ ବହୁଗୁଣିତ କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ 24 ବର୍ଷୀୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟେଲିଭିଜନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।“ମୁଁ ପୂର୍ବ ନିଲାମରେ ଅଛି (ସେହିପରି); ତୁମେ ତୁମର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ସହିତ ଭିତରକୁ ଯାଅ | ମୁଁ ଟିଭିରେ (ନିଲାମ) ଦେଖିବି | ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ, ମୁଁ ଅନୁମାନ କରୁଛି, ଯେତେବେଳେ ତୁମର ନାମ ଆସେ, ତୁମେ କେବଳ ‘ପ୍ୟାଡଲକୁ ସେଠାରେ ରଖ’ ବୋଲି କୁରାନ୍ ‘ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍’ ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି।

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ଦ୍ୱାରା 7.2 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଉଠାଯାଇଥିବା କୁରାନ୍ – ଆଇପିଏଲ୍ 2019 ପୂର୍ବରୁ ନିଲାମରେ ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ବିଡ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଏକ ଭଲ ଡିଲ୍ କରିବାକୁ ଆଶାବାଦୀ ଥିବା କହିଛନ୍ତି।“ପ୍ରଥମେ ତୁମକୁ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ | ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପାଇଛି ଯେ ମୁଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବି | କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଅନୁମାନ କରେ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ (ମୁଁ) ମୁଁ (ବେନ୍) ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ପରି ସମାନ ବ୍ରାକେଟ୍ ରେ ଅଛି, ଯେଉଁମାନେ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ଅନୁମାନ କରୁଛି ସେମାନେ ସେଟ୍ରେ କାମ କରନ୍ତି | ତେଣୁ ଯେକୌଣସି ଘଟଣା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।2020 ପୂର୍ବରୁ କୁରାନ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ଦ୍ୱାରା ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବେସ୍ ମୂଲ୍ୟ 1 କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିବା ପେସ୍ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶେଷରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ 5.5 କୋଟିରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ହେବେ କାରଣ ସେ ଅତୀତରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଚମତ୍କାର 3-0 ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଜୟ ଉପରେ କୁରାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଯେଉଁଭଳି ଖେଳୁଥିଲା ତାହା କେବଳ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା।“ଅତୀତରେ (ଟେଷ୍ଟ ସ୍କିପର) ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ (ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ) ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଖେଳି ସେମାନେ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ଖେଳୁଥିଲେ | ଏହା (ଜିତିବା ରନ୍) ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ବିଷୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ କଥା, ମୁଁ ଅନୁମାନ କରେ ଯେ ସେଠାରେ ବହୁତଗୁଡ଼ିଏ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଜନି (ବେୟାରଷ୍ଟୋ) ଙ୍କ ପରି ଯୁବକମାନେ ବୋଧହୁଏ ସେହି (ବିଜୟ ଧାରା) ଆରମ୍ଭ କରି ବାହାରକୁ ଆସି ସେହି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ, ସେ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି (ଏକ ଆଘାତ କାରଣରୁ) |“(ବର୍ତ୍ତମାନ) ତୁମେ ବ୍ରୁକି (ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍) କୁ ଆସି ପାକିସ୍ତାନରେ ତିନି ଶହ ପାଇବ ଏବଂ ସେ ଏକ ପ୍ରକାର କହୁଛନ୍ତି ଯେ“ ଜନି କିପରି ଫେରିବେ ”| ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୋଲି କୁରାନ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.