IPL ରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ଥର ଡ଼ିସମିସ କରିଥିବା ପେସର କାହିଁକି ନିଲାମରେ ହେଲେନାହିଁ ବିକ୍ରି

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2023 ନିଲାମ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ କାରଣ ସେମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସତ୍ୱେ ବିକ୍ରୟ ହୋଇନଥିଲେ | ସାମ୍ କୁରାନ୍ (INR 18.50 କୋଟି), କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ (17.50 କୋଟି), ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ (INR 16.25 କୋଟି) ଏବଂ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ (16 କୋଟି) ମୁଖ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପଞ୍ଜାବ ପେସର ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମିଳି ନାହିଁ। ସେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଖେଳିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ INR 50 ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ସତ୍ୱେ କୌଣସି କ୍ରେତା ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ସନ୍ଦୀପ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ IPL 2023 ନିଲାମ ସମୟରେ ସେ କିପରି ବିକ୍ରି ହୋଇନଥିଲେ ତାହା ବୁଝିବାରେ  ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ | କ୍ରିକେଟ୍ ଡଟ୍ କମ୍ କୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ନିକଟରେ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।“ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲି। ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ କାହିଁକି କୌଣସି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମୋତେ ବାଛିଲା ନାହିଁ | ମୁଁ ଭାବିଲି କିଛି ଦଳ ମୋ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର କରିବେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭୁଲ୍ କଲି। କ’ଣ ଭୁଲ୍ ହୋଇଛି ଜାଣ ନାହିଁ | ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମୁଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛି ଏବଂ ଆଇପିଏଲରେ ମୋର ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ପେସର କହିଛନ୍ତି।

104 ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ସେ 7.77 ର ଭଲ ଅର୍ଥନୀତିରେ 114 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଶର୍ମାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା କେବଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ପାଖରେ ଅଧିକ ପାୱାରପ୍ଲେ ୱିକେଟ୍ ରହିଛି। 2014 ରୁ 2020 ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏକମାତ୍ର ବୋଲର ଯିଏକି ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଂସ୍କରଣରେ 12 ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଆଇପିଏଲରେ ବରଖାସ୍ତ କରିବାର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ସନ୍ଦୀପ ସାତଥର ବିରାଟଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.