ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ODI ଏବଂ T20I ସ୍ୱାର୍ଡରୁ ନବାଛି ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ରିଷଭଙ୍କୁ କରାଗଲା ଡ୍ରପ

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ODI ଏବଂ T20I ସ୍ୱାର୍ଡ ସହିତ ବିଦାୟୀ ଚୟନ କମିଟିର ଆହ୍ୱାନ ଜାରି ରହିଛି। ଜାନୁଆରୀ 3 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜକୁ ଫେରିବେ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସେ କରିଥିବା ବାମ ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଘାତରୁ ରୋହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ସହ ଟି-୨୦ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ନୂତନ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବ ନାବିକ ଶିବମ ମାଭି ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାର ନିଜର ପ୍ରଥମ କଲ୍ ଅପ୍ କରୁଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜରୁ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟି-୨୦ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ODI ରେ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଉନ୍ନୀତ କରାଯିବା ସହିତ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନେତୃତ୍ୱ ଭୂମିକାରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲା, ସେଠାରେ ଅନେକ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ରହିଥିଲା ଯାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା। OD ଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ODI ଏବଂ T20I ରୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି କି? ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଘାତରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ହୁଏତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇନଥାନ୍ତେ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଅନୁପଲବ୍ଧ କିନ୍ତୁ ଟି -20 ଦଳରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନାମ କାହିଁକି ନାହିଁ? ଏହାର ଅର୍ଥ, ସେ ଆଉ କମ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ପାଇଁ ବିବେଚିତ ହେବେ ନାହିଁ? ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ସହ ସମାନ କି? କୌଣସି ସ୍ୱାର୍ଡରେ ତାଙ୍କ ନାମ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ନୁହେଁ | ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ବିଷୟରେ କ’ଣ? ଗତ ବର୍ଷ ଅଧିକାଂଶ ODI ସିରିଜରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ODI ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ନା ଶେଷରେ କବାଟ ଦେଖାଯାଇଛି? ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ODI ରୁ କାହିଁକି ଛାଡି ଦିଆଗଲା?

ବିସିସିଆଇର ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ବହିଷ୍କାର ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତିକୁ ନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟତା ନାହିଁ। ଜାନୁଆରୀ 2023 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମାଷ୍ଟରକାର୍ଡ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟୁର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ଭାରତର ସ୍ୱାର୍ଡ  ଚୟନ କରିଛି। ତିନୋଟି T20I ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ପାଇଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.