ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କ ଡବଲ ଟନ୍ ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବଡ଼ ଚେତାବନୀ କାହିଁକି ଦେଇଛନ୍ତି

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବକ ଇଶାନ୍ କିଶନ ଶନିବାର ଦିନ ଚାଟୋଗ୍ରାମ୍ରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, କାରଣ ସେ ଏକମାତ୍ର ଚତୁର୍ଥ ଭାରତୀୟ ହୋଇ ODI ରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। 24 ଟି ଚୌକା ଓ 10 ଛକା ସହ 131 ଟି ବିତରଣରୁ ଇଶାନ ଏକ ଚମତ୍କାର 210 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେହେତୁ ସେ ଫର୍ମାଟରେ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମହାନ କ୍ରିସ ଗେଲଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ | ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଅନ୍ତିମ ଓଡିଆରେ ଭାରତ ପଚାଶ ଓଭରରେ ମୋଟ 409/8 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ଇନିଂସ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଭ୍ରାତୃଭାବରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଯାଇଛି ଏବଂ ଦଳର ଭେଟେରାନ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ODI ରେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି। କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଇନିଂସ ଦଳ ପରିଚାଳନାକୁ ଓପନିଂ କମ୍ବିନେସନ ଉପରେ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଦେବ; ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ଏହି ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ଖେଳିଥିଲେ |

“ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚ ଓଭର ପରେ ଇଶାନ କିପରି ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ତାହା ଦେଖିବା ସୁନ୍ଦର ଥିଲା। ସେ କେଉଁ ପ୍ରକାର ଶଟ୍‌ ଖେଳିଥିଲେ, ସେ ଲଗାତାର ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ନେଇଥିଲେ | ପ୍ରାୟ 200 ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର; 160 ରେ, ଦୁଇଗୁଣ ସ୍କୋର କରିବା ହେଉଛି ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରୟାସ | ସେ ସୁନ୍ଦର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ, 41 ଟି ବଲରୁ ଶେଷ 100 ଟି ବହୁତ କିଛି କହୁଛି | ତାହା ହେଉଛି କୌଶଳ, ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ମୂଲ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କାର୍ତ୍ତିକ କ୍ରିକବଜ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି। “ସେ ଏପରି ଜଣେ ଯିଏ ବିତରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ନକ୍ ପରେ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ 300 ରନ୍ ମାର୍କ ପାଇଁ ଯାଇଥାନ୍ତେ; ଭାରତୀୟ ଇନିଂସର 35 ତମ ଓଭରରେ କିଶାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। “” ମୁଁ 15 (14.1) ଓଭର ବାକି ଅଛି। ମୁଁ ମଧ୍ୟ 300 ପାଇ ପାରିଥା’ନ୍ତି ବୋଲି କିଶନ ଇନିଂସ ବିରତିରେ ପ୍ରସାରଣକାରୀ ‘ସୋନିଲିଭ’କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା 264 ର ସର୍ବାଧିକ ODI ସ୍କୋର ସହିତ ତିନିଥର ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.