ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ କାହିଁକି କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ନାହାନ୍ତି କହିଲେ ତାଙ୍କ ପାଈଁ ଏମିତି କିଛି

ପ୍ରଥମ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଉମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେହେତୁ ସେମାନେ ବାଂଲାଦେଶକୁ 227 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ଅବଦାନ | 22 ମାସ ପରେ ରେଡ-ବଲ ସେଟଅପକୁ ଫେରିଥିବା ଯାଦବ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ବ୍ୟାଟରେ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ | ତେଣୁ, ତାଙ୍କର ଅବସାନ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା, ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର, ଯିଏକି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବେସ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ମନେ କରିଥିଲେ। ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟରେ ଉମେଶ ଯାଦବ ପରିଚାଳନାକୁ ରକ୍ଷା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ଘଟଣା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଯାତ୍ରାର ଏକ ଅଂଶ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି।

ଉମେଶଙ୍କ ପରେ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକରେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଉ ଜଣେ ସମର୍ଥକ ପାଇଲା, ଯିଏ କୁଲଦୀପଙ୍କ ତ୍ୟାଗକୁ ନ୍ୟାୟ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଆଇପିଏଲରେ କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରି ରଖିଥିବା କାର୍ତ୍ତିକ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ୍ ହେବାକୁ କହିଥିଲେ କାରଣ ସେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କୁ ଚିନାମାନ୍ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମାନ୍ୟତା ଦେଇଥିଲେ।“ଅଶ୍ୱିନ ଆମର ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ପିନର। ଆକ୍ସର ପକ୍କା କ୍ରମରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ, ଯାହା କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ଦଳର 3rd ୟ ପସନ୍ଦ ସ୍ପିନର ଭାବରେ ଛାଡିଛି। ”

ଆମର ଦୁଇ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ସ୍ପିନର ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ସହ କୁଲଦୀପ ଆକ୍ସାରଠାରୁ ଆଗରେ ରହିବେ ନାହିଁ। ” କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଉଚିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ସେ ଆଗାମୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜରେ କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି।“ଆମକୁ ବୁଝିବାକୁ ହେବ ଯେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳଗୁଡିକ ବାଛିଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ୍ୟାୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫେରି ଆସିବି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.