ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ କାହିଁକି ଏନସିଏ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଅଧିବେଶନ ଆୟୋଜନ କରିଛି ?

ନିଜ ଆଘାତରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ସତ୍ୱେ  ବିସିସିଆଇ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ପଛକୁ ଫେରାଇ ଦେବ ନାହିଁ। ବିସିସିଆଇ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚୟନ କମିଟିକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପଠାଇଛି ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଟ୍ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ IND ବନାମ SL ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବେ ନାହିଁ | ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଟନେସ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଆୟୋଜନ କରିଛି | ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ସିମୁଲେସନ୍ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ଯୋଜନା ପାଇଁ ଉଭୟ ବୁମରା ଏବଂ ଜାଡେଜା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଆମେ ଥରେ ମୂଲ୍ୟ ଦେଇସାରିଛୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଦୌଡିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ | ସେମାନେ ଏନସିଏରେ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ତଥାପି ଅନୁଭବ କରିଛୁ ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ସମୟ ଦରକାର ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ପୂର୍ବରୁ କହିଛନ୍ତି। ଜାଡେଜା ବୁମ୍ରା ଆଘାତ: ମ୍ୟାଚ୍-ଏଫ୍ଆଇଟି ପାଇବା ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ଏନସିଏ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଅଧିବେଶନ ଆୟୋଜନ କରିଛି, ବିସିସିଆଇ କହିଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇବ ନାହିଁ।

ବୁମରା ଜାଡେଜା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ: ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ, ବୁମରା ଏବଂ ଜାଡେଜା ମ୍ୟାଚ୍ କାର୍ଯ୍ୟଭାରର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପାଇଁ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ତାଲିମ ଅଧିବେଶନ ଦେଇ ଯାଉଛନ୍ତି | ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପୂରା ଫିଟନେସ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କେଉଁଠାରେ ଛିଡା ହୋଇଛି ତାହା ବୁଝିବା ପାଇଁ ବୋଲିଂ, ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ବୁମ୍ରାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେ ପୁରା ଟିଲ୍ଟରେ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସ୍ପର୍ଶ ଏବଂ ଯାଇଥିବାବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଫେରିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିଥିଲା। ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଜାଡେଜା ପୂର୍ବରୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.