ରୋହିତ ଶର୍ମା No.7 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କାହିଁକି ଆସିଲେ ନାହିଁ? ଅଧିନାୟକଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଗାଭାସ୍କର ଖପା

ଭାରତୀୟ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭାରତର ଇନିଂସରେ ଏତେ ବିଳମ୍ବରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଭାବନ୍ତି ଯଦି ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରୋହିତ ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ଭାରତ ଏହି ଖେଳ ଜିତି ପାରିଥାନ୍ତା। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ବାଂଲାଦେଶରେ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ହରାଇଲା, ରୋହିତଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ବିଳମ୍ବିତ ବୀରତ୍ୱ ସତ୍ୱେ  ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ହେତୁ ଅଧିନାୟକ ନଂ 9 ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 28 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 51 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଦଳ 272 ଗୋଡାଇ 5 ରନ୍ରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସେ ନଂ 7 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ 9 ନୁହେଁ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ରୋହିତ ଅନ୍ୟ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିଲେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଖେଳିଥାନ୍ତେ। ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ସହ ସେ ଗୌରବ ସଟ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଯଦି ରୋହିତ ପୂର୍ବରୁ ଆସିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଭାରତ ଏହି ଖେଳ ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶେଷରେ ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଖେଳି ଭାରତକୁ ଘରକୁ ନେଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଶେଷ ଓଭରରେ 20 ଟି ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚଟି ବଲରୁ 14 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ତେବେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ଏକ ଶେଷ ଶେଷ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁର୍ବଳ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟରେ ପାକିସ୍ତାନର ୱିକେଟ୍ କିପର ହାରରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି

କାମରନ୍ ଆକମଲ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍କୁ ମଜବୁତ କରିଛି। ଯୁବ ପେସରଙ୍କୁ ନିୟମିତ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ପରିଚାଳନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଏକ ଭଲ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ପାଇବ ବୋଲି କାମ୍ରାନ୍ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। “ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏକ ଭଲ ଯୋଗ। ଏହା ଭଲ ଯେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କୁ ନିୟମିତ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି | ଭାରତରେ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ଥିବା ଜଣା ପଡିଛି।“ତଥାପି, ଯେତେବେଳେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଫେରିବେ ସେତେବେଳେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚୟନ କରିବାକୁ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ରହିବ | ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ 2023 ବିଶ୍ୱକପରେ ବୋଲିଂ ଏକ ବାହାନା ହେବ ନାହିଁ। ” ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ 10 ଓଭରରୁ 58 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.