IND ବନାମ SL ସିରିଜରୁ କଣ ପାଇଁ ଡ୍ରପ ହୋଇଛନ୍ତି ରିଷଭ ପନ୍ତ ବାସ୍ତବରେ କଣ ରହିଛି ପ୍ରକୃତ କାରଣ ?

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ମଙ୍ଗଳବାର (ଡିସେମ୍ବର 27) ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି। ଦଳର ରଚନା ଏବଂ ଭାରତ କିପରି ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିବ ସେନେଇ ସମସ୍ତ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଘୋଷଣା ଥିଲା | ଉଭୟ ସ୍କ୍ବାଡରୁ ପନ୍ତଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ସମସ୍ତଙ୍କ ନୋଟିସକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା, ଯାହା ଅସାଧାରଣ ଥିଲା | ଟି-୨୦ କିମ୍ବା ODI ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ଅଧିନାୟକ ନାହାଁନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରି ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ପନ୍ତଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଥିଲା। ଆରମ୍ଭରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯେ 2022 ମସିହାରେ ଧଳା ବଲ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ପନ୍ତ ନିଜର ପ୍ରାରମ୍ଭ ସ୍ଥାନ ହରାଇବାକୁ ବିପଦରେ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପିଟିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଆଣ୍ଠୁ ପାଇଁ ଏନସିଏକୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜାନୁୟାରୀ 23, 2023 ରେ, ଭାରତ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳିବ ଯେଉଁଥିରେ ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ | ପନ୍ତ କିଛି ସମୟ ଧରି ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠିରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଏବଂ କିଛି ଶାରୀରିକ ତାଲିମ ବ୍ୟାୟାମରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କୁ ଯିବା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ୱିକେଟ୍ କିପରମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡୁଥିବାରୁ ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ୍ ଟିମ୍ ପାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଏକ ମଜବୁତ ଏବଂ କଣ୍ଡିସନର ଅଧିବେଶନକୁ ସୁପାରିଶ କରିଛି କାରଣ ସେ ସୀମା ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ତାଙ୍କର S&C ଅଧିବେଶନ ନୂତନ ବର୍ଷର ପ୍ରାରମ୍ଭ (ଜାନୁୟାରୀ 3 – ଜାନୁୟାରୀ 15) ପାଇଁ ସ୍ଲଟ୍ କରାଯାଇଛି | ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇ ନାହିଁ |

କିନ୍ତୁ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ସିରିଜରେ ଉଭୟ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଜିନିଷ କଠିନ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.