ବଟଲର୍, ରସିଦ ଏବଂ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ସହିତ ଆଇସିସି ମହିଳା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏ ମାସର ପୁରସ୍କାର ପୋଲରେ ପ୍ରମୁଖ ଗୋ-ଅପ୍

ନଭେମ୍ବର 2022 ପାଇଁ ମାସିକ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ମଙ୍ଗଳବାର (ଡିସେମ୍ବର 6) ଘୋଷଣା କରିଛି। ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଚାଳନା ସଂସ୍ଥା ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ତାଲିକାରୁ ତିନୋଟି ନାମ ପ୍ରକାଶ କରି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ୍ ସାଇଟରେ | ଯେହେତୁ ଆଇସିସି ସେମାନଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ସମାନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଲିଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା, ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତ୍ରୁଟି ବିଷୟରେ ନୋଟିସ୍ କରିଥିଲେ। ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଆଇସିସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଠିକ୍ ଚିତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାବେଳେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ତିନିଜଣ ମହିଳା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କରେ ସେମାନେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ପୁରୁଷ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ଲେଖିଥିଲେ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ପେସ୍ ଏସି ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ସହ ଆଦିଲ୍ ରସିଦ୍ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲେ।

ନାମାଙ୍କନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା; 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପଛରେ ବଟଲର, ରସିଦ ଏବଂ ଆଫ୍ରିଦି ନଭେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ପୁରୁଷ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ପୁରସ୍କାର ଯେତିକି, ପାକିସ୍ତାନର ସିଦ୍ଧ୍ରା ଆମେନ, ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ନାଥାକକନ୍ ଚାଣ୍ଟାମ ଏବଂ ଇଂରେଜ ଖେଳାଳି ଗାବି ଲୁଇସ୍। ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ଶାସକ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଗୋ-ଅପ୍ ବିଷୟରେ ଆମ୍ରିନ୍ ତତ୍ପର ହୋଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ରୟୋଗରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଏକ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ଥଟ୍ଟା ଟ୍ୱିଟରକୁ ନେଇଥିଲେ। ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଏବଂ @ ଜୋସବଟଲର ସମାନ ଯାଆଁଳା ଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନର ଆମ୍ରିନ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ବଟଲର ଇଂଲଣ୍ଡକୁ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲକୁ ନେଇଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଦେଶ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ଟାଇଟଲ୍ ବିଜୟରେ ରସିଦଙ୍କ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନ୍ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା କାରଣ ସେମିଫାଇନାଲ ଏବଂ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନକୁ କମ୍ ସ୍କୋରରେ ସୀମିତ ରଖିବାରେ ସେ ସଫଳତାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ରେ ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଶାହିନ୍ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ଡର ଫାଇନାଲରେ ନିଜକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥଲେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ତାଙ୍କ କୋଟା ପୂରଣ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.