ରିଷଭଙ୍କୁ ନଚିହିଁ ମଧ୍ୟ ଜଳନ୍ତା କାରରୁ କାଢି ହସ୍ପିଟାଲ ପହଂଚାଇବା ପରେ ହିରୋ ସାଜିଛନ୍ତି ଏହି ବସ ଡ୍ରାଇଭର

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏକ ମର୍ସିଡିଜ ବେଞ୍ଜରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଦେହରାଡୁନକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ କାର ଏକ ଡିଭାଇଡରକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ରିଷଭ  ଠିକ୍ ସମୟରେ କାରରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାର ସଭାଗ୍ୟ ପାଇଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଏକ ଲିଗାମେଣ୍ଟ୍ ଛିଣ୍ଡି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କପାଳ ଉପରୁ କାଟିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ କ୍ରିକେଟର ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମର୍ସିଡିଜ୍ ଏସୟୁଭିରୁ ବାହାର କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁଶୀଲ ମାନ୍ ନାମକ ଏକ ହରିୟାଣା ରୋଡୱେ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ମାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତି କିଏ ସେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପରେ ହରିୟାଣା ରୋଡୱେ ସୁଶୀଲଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲା ବୋଲି ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ହରିୟାଣା ରୋଡୱେ ପାନିପାଟ ଡିପୋ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର କୁଲଦୀପ ଜଙ୍ଗ୍ରା ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପାନିପାଟକୁ ଫେରିବା ପରେ ଆମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରଶଂସା ପତ୍ର ଦେଇଥିଲୁ।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ଏନସିଏ ମୁଖ୍ୟ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସୁଶୀଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ହରିୟାଣା ରୋଡୱେ ଡ୍ରାଇଭର # ରିଷଭପନ୍ତଙ୍କୁ ଜଳୁଥିବା କାରରୁ ନେଇଯାଇ ତାଙ୍କୁ ବେଡସିଟରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଡାକିଥିଲେ। ସୁଶାଇଲ୍ ଜି # ରେଲହେରୋ ପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ବହୁତ ଋଣୀ । ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ବସ୍ କଣ୍ଡକ୍ଟର ପାରମଜିତ୍, ଯିଏକି ଡ୍ରାଇଭର ସୁଶୀଲଙ୍କ ସହ ରିଷଭଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ନିସ୍ୱାର୍ଥପର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି। ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ସୁଶୀଲ ମନ୍ ଏନଡିଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସୟୁଭି ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଉଚ୍ଚ ବେଗରେ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଡିଭାଇଡରକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଶ୍ରୀ ମନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ବସ୍ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖି ଶୀଘ୍ର ଡିଭାଇଡର୍ ଆଡକୁ ଦୋଉଡିଲି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଭାବିଲି କାରଟି ଅଟକି ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଓଲଟପାଲଟ ହୋଇପଡିଥିଲା। “ରିଷଭ ଝରକା ବାହାରେ ଥିଲେ। ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଜଣେ କ୍ରିକେଟର।” କ୍ରିକେଟର ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ କହିଥିଲେ, ଯାହାର ଫୋନ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। “ମୁଁ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ଜାଣି ନଥିଲି ଏହା ହେଉଛି ରିଷଭ ପନ୍ତ। କିନ୍ତୁ ମୋ ବସ୍ ରେ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନେ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିଥିଲେ।” ସେ କହିଛନ୍ତି, ” ଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପରେ ମୁଁ ଶୀଘ୍ର କାରରେ ଖୋଜିଲି ଯେ ସେଠାରେ ଆଉ କେହି ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ। ମୁଁ ତାଙ୍କ ନୀଳ ବ୍ୟାଗ ଏବଂ କାରରୁ 7,000 ରୁ 8,000 ଟଙ୍କା ବାହାର କରି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଦେଇଥିଲି।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.