ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ବୁମରା ଏବଂ ଶାମିଙ୍କ ଉପରେ ଉଠେଇଛନ୍ତି ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଯାହା ..

ଜାତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରିବା ସତ୍ୱେ ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ରିଟିନ୍ଦର ସୋଡି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଉଦାହରଣକୁ ଭାରତୀୟ ପରିଚାଳନାରେ ଏକ ନୂତନ ସାଲଭୋରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର 2022 ସଂସ୍କରଣରେ ତାଙ୍କ ଶୋଷଣ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏକ ହିଟ୍ ହୋଇଛି। ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ଗୋଷ୍ଠୀର ସର୍ବଶେଷ ଯୋଗ, ସ୍ଥାନୀୟ ହିରୋ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 2022 ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ, ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଆଇକନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ।

ୱାନ ଡେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ (ODI) ସିରିଜ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆ ନ୍ୟୁଜ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ମାର୍କେଡ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସ୍ପୋରାଡିକ ବିଶ୍ରାମ ଦେବାର ଟ୍ରେଣ୍ଡରୁ ଆଗକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ସମାନ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ନିଜର ମତାମତ ବାଣ୍ଟି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ସବା କରିମ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ପିଡ ବଣିକମାନଙ୍କର ଏକ ନୂତନ ପୁଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସମୟ ଠିକ।“ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି ଯେଉଁଥିରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଆହତ ହେଉଛନ୍ତି, ଫାଷ୍ଟ ବୋଲରମାନଙ୍କର ଏକ ନୂତନ ପୁଲ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ଆମେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ବାହାରେ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସ୍ପିନରମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାନ | ODI ରେ ଆମର ତିନୋଟି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଗୁଣବତ୍ତା ସ୍ପିନର କିଏ ହେବେ? ଚହଲ, ଆକ୍ସାର, ସୁନ୍ଦର? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖ | ଲୋକଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ସମୟ ଚାଲିଯାଇଛି ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା କହିଛନ୍ତି।

ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାଂଲାଦେଶ ହାତରେ ସିରିଜ ପରାଜୟ ପରେ କରିମଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆସିଛି। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ (ODI) ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦ୍ୱାରା ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ, ପେସର ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଯୁବକ କୁଲଦୀପ ସେନଙ୍କ ସେବାକୁ ଭାରତ ହରାଇବ। ରୋହିତ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶନିବାର ଜାହୁର ଅହମ୍ମଦ ଚୌଧୁରୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜକ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.